Міністр фінансів: держвидатки необхідно знизити на 60 мільярдів

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 19:39

Міністерство фінансів готове до зниження державних видатків для компенсації зменшення надходжень до бюджету наступного року й очікує відповідних пропозицій профільних міністерств.

Про це повідомила журналістам міністр фінансів України Наталія Яресько, передає УНІАН.

"Нам потрібно знизити видатки на 60 млрд, цього вимагає закон. Щоб не зруйнувати економічну стабільність. Міністерство фінансів готове до зниження державних видатків, але те, які саме видатки потрібно знижувати, а які - ні, потрібно серйозно обговорити в суспільстві. Це складне політичне рішення", - сказала вона.

Міністр не озвучила пропозиції, які видатки можна знизити, оскільки, за її словами, це питання ще не обговорювалося Кабінетом міністрів.

Реклама:

"Ці рішення повинні пропонувати профільні міністерства разом з Міністерством фінансів, разом із суспільством, разом з парламентом. І хоча це складно, але, на думку Міністерства фінансів, це можливо", - додала вона.

При цьому Яресько наголосила, що зниження доходів держбюджету без аналогічного зниження видатків ставить під загрозу досягнуту фінансову стабільність у країні, оскільки наступного року очікується зниження надходжень до бюджету на суму близько 60 млрд гривень, зокрема й за рахунок зниження прибутку Національного банку та скасування спеціального імпортного збору.

Міністр запевнила, що уряд працюватиме над поліпшенням адміністрування податків, і найближчим часом можна буде побачити ці кроки.

Також вона зазначила, що Мінфін готовий співпрацювати з експертами і громадськістю в напрямі зниження податкового навантаження, але не може ставити під загрозу досягнуту макроекономічну стабільність у країні.

"Питання в тому, як зберегти фінансову стабільність у країні і підвищити інвестиційну привабливість", - наголосила Яресько.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!