Фонд держмайна хоче "перезавантажити" ЗаЛК і виставити його на продаж

Четвер, 13 серпня 2015, 12:53

Фонд держмайна України ініціював проведення позачергових зборів акціонерів Запорізького алюмінієвого комбінату (ЗАлК) 14 серпня 2015.

Про це "ЕП" повідомило джерело, близьке до керівництва Фонду.

За його словами, у ФДМ планують відновити працездатність підприємства і знову виставити його на продаж.

Щоб запустити програму відновлення, Фонду держмайна потрібно змінити склад Наглядової ради, який зараз повністю - 7 осіб - представляє компанію РусАл, і ввести в нього представників держави, зазначає він.

Реклама:

Співрозмовник підкреслює, що до моменту повернення акцій у власність держави ЗАлК практично не працював, а тільки накопичував борги - кредиторська заборгованість становить близько 4,5 млрд грн.

Він допускає, що зараз вартість активів ЗАлКу може виявитися меншою, ніж сума його боргів.

"У разі банкрутства у ФДМ на руках залишиться, грубо кажучи, "дірка від бублика". А тому допускати банкрутство не можна", - підкреслив співрозмовник.

Також він додав, що найближчим часом, після проведення інвентаризації, Фонд, можливо, підготує і подасть до міжнародних судів позов про нанесення збитків ЗАлКу колишніми акціонерами. Зараз, за його словами, юристи ФДМ зайняті тим, щоб "витягнути підприємство з банкрутства".

Раніше глава Запорізької облдержадміністрації Валентин Резниченко заявляв, що втрата управління підприємством може привести до великих екологічних проблем в регіоні.

"Будемо чесними - ЗАлК більше працювати не буде. Застаріла технологія, неконкурентоспроможний продукт на ринку. Такі заводи зараз закривають. Не знаю, що держава робитиме з цим підприємством. Там є об'єкти, які становлять небезпеку з позиції цивільної оборони. Їх потрібно охороняти і підтримувати в належному стані. Але у держави немає грошей на це", - сказав він.

Як відомо, 11 березня 2015 Верховний суд України виніс рішення про повернення пакета акцій ЗАлК у розмірі 68% статутного фонду. Цей пакет був куплений в 2001 році в процесі приватизації російською компанією "АвтоВАЗ-Інвест", яка згодом увійшла в міжнародну корпорацію UC Rusal.

Таке рішення суд виніс у зв'язку з тим, що інвестор не виконував зобов'язань, зокрема, не погасив кредит в розмірі 75 млн доларів перед "Укрексімбанком".

Нагадаємо, ще 29,5% акцій ЗАлК належить кіпрській компанії Velbay Holdings Limited, з якою Фонд продовжує співпрацю.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: