Суд остаточно забрав нафтогазові родовища у Ставицького

Четвер, 9 липня 2015, 14:38

8 липня 2015 року у Вищому адміністративному суді Держгеонадра України остаточно виграли резонансну справу з ТОВ "Голден Деррік" щодо припинення права підприємства на користування надрами з покладами нафти, газу природного та газу сланцевих товщ.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби геології та надр.

Таким чином, 19 ділянок надр з покладами нафти та газу, які компанія "Голден Деррік" отримала у 2010-2012 роках, повернуто державі.

Нагадаємо, що у березні 2014 року за результатами перевірки Генеральної прокуратури України Держгеонадрами було скасовано наказ в частині надання ТОВ "Голден Деррік" спеціальних дозволів на користування надрами на 16 ділянках та анульовано 3 спецдозволи.

ТОВ "Голден Деррік" не сплатило вартості геологічної інформації до державного бюджету, чим спричинено значних збитків державі. Крім того, було виявлено порушення чинного законодавства у сфері надракористування.

ТОВ "Голден Деррік" було подано до Окружного адміністративного суду міста Києва позов у адміністративній справі до Державної служби геології та надр України про визнання протиправними та скасування вищезазначених наказів.

Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2015 року винесена повністю на користь Держгеонадр України. Тобто 19 ділянок надр повернуто у власність Держави.

ТОВ "Голден Деррік" було втретє подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, після чого Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2015 року рішення було прийнято на користь Держгеонадр України і оскарженню не підлягає.

Контроль над "Голден Деррік", за даними Української правди, через кіпрську "Хартлог Лімітед" здійснюють екс-міністри уряду Миколи Азарова - Едуард Ставицький та Микола Присяжнюк, а також колишній народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!