Рівень бідності в Україні може досягти 33%

Понеділок, 6 липня 2015, 16:46

Зростання рівня бідності в Україні в 2015 році може підвищитися до 33%.

Про це йдеться в національній доповіді "Цілі розвитку тисячоліття України: 2000-2015".

"У 2015 році зростання рівня бідності до 33% проти цільового орієнтиру 7%", - йдеться в доповіді, представленій в ході "круглого столу" "Прогрес на шляху досягнення цілей розвитку тисячоліття" в понеділок у Києві.

У ньому наголошується, що тривалий час в Україні спостерігалося поступальне скорочення кількості бідних, проте в даний час, як очікується, цей показник може повернутися до значення попередніх років.

Згідно із рівнем фактичного прожиткового мінімуму, рівень бідності знизився до 22,1% в 2013 році з 71,2% в 2000 році.

Як зазначається в доповіді, сім'ї з дітьми складають головну групу серед бідного населення, вони найбільш уразливі до соціально-економічної ситуації в країні.

"Оскільки кожне третє домогосподарство з дітьми перебуває за межею бідності, наявність однієї дитини підвищує ризик бідності за відносним критерієм на 17%, наявність трьох і більше дітей - вже на 42%", - говориться в доповіді.

Як зазначила, говорячи про причини сплеску бідності, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи академік Елла Лібанова, Україна наблизилася до такого рівня не тільки через війну на сході.

"Ми б все одно отримали сплеск бідності. Не можна все списувати на війну. Ми до цієї кризи підійшли не через війну. Ми до цієї кризи підійшли в попередні роки", - сказала вона, додавши, що соціальні пільги, які в останні роки надаються вразливим верствам населення, "виконують будь-які завдання, але не завдання зниження бідності".

Перший проект національної доповіді підготовлений Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua