Банк Януковича не може забрати у "Чорноморнафтогазу" 156 мільйонів через окупацію Криму

П'ятниця, 5 червня 2015, 09:31

"Чорноморнафтогаз" може не повертати "Всеукраїнському банку розвитку" 156 мільйонів по кредитному договору.

Про це повідомляється у постанові Київського апеляційного госпсуду від 27 травня, передають "Наші гроші".

У липні 2013 року держпідприємство відкрило у банку мультивалютну кредитну лінію з лімітом в 150 млн гривень.

Через рік, у червні 2014 року банк звернувся до "Чорноморнафтогазу" з претензією щодо сплати заборгованості за кредитним договором.

На той момент вона становила 136,37 млн гривень - з них 130,08 млн гривень поточного боргу, ще 2,25 млн гривень боргу по відсоткам, 3,95 млн гривень простроченого боргу по відсоткам, а також 0,09 млн гривень пені.

Підприємство борг не виплатило, тож банк подав до суду, вимагаючи вже 156,13 млн гривень (наросли відсотки й пеня).

Представник "Чорноморнафтогазу" на суді зазначив, що прострочення виконання умов кредитного договору розпочалось у квітні 2014 року, а термін кінцевого виконання зобов’язань припадав на липень 2014 року. Тобто обидва терміни припадали на період окупації Криму Росією.

На підтвердження "Чорноморнафтогаз" надав суду Сертифікат Торгово-промислової палати України про форс мажорні-обставини, яким засвідчено, що події на території Криму та Севастополя є обставинами непереборної сили, які продовжують діяти по теперішній час.

Суд відмовив банку, опираючись на те, що боржник звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо доведе, що порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Виконати свої зобов’язання ЧНГ не міг: основну господарську діяльність підприємство провадило на території півострова, а самопроголошена нова влада Криму націоналізувала активи та основні засоби "Чорноморнафтогазу", включно з видобувними платформами.

Банк намагався оскаржити рішення, однак апеляція також відмовила: поважність причин та відсутність в ній вини боржника є підставою для звільнення від відповідальності.

Нагадаємо, в вересні 2014 року НБУ визнав "Всеукраїнський банк розвитку" Олександра Януковича проблемним, а в листопаді - неплатоспроможним.

В свою чергу, Фонд гарантування вкладів запровадив тимчасову адміністрацію в банку, акції якого арештовані в рамках кримінальної справи проти Олександра Януковича.

Наразі готується продаж "Всеукранського банку розвитку" фірмі "Екосіпан". Засновниками ТОВ "Екосіпан" є Ігор Дорошенко, Василь Шатун, Віктор Єрасов та Віктор Поліщук.

Останньому належить контрольний пакет в уставному капіталі фірми. Поліщук відомий як власник мережі побутової техніки "Технополіс". Також Поліщук є власником найвищого в Києві торговельно-офісного центру "Gulliver", яким керує його дружина Лілія Рєзвая.

Вона є племінницею Світлани Медведєвої - дружини прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Поліщуку також належить банк "Михайлівський".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!