ДТЕК розшукав зниклого три роки тому менеджера, щоб врятувати компанію від суду

Четвер, 4 червня 2015, 19:52

Колишній голова правління ПрАТ "Нафтогазвидобування" Олег Семінський, який зник безвісти три роки тому, знайшовся в Києві і заявив про відсутність претензій до компанії Ахметова.

Про це у статті в "Лігабізнесінформ" пише Євген Головатюк.

Автор зазначає, що 29 травня за позовом Генеральної прокуратури Печерський районний суд Києва заарештував рахунки "Нафтогазвидобування" - найбільшої в країні приватної газодобувної компанії, яка належить холдингу ДТЕК.

"Цей арешт став третім для компанії за останні два місяці. Крім арешту рахунків суд заборонив підприємству Ахметова реалізовувати видобутий газ і газовий конденсат", - йдеться в статті.

Реклама:

Як наголошується, в якості підстави для арештів Генпрокуратура використовує кримінальне провадження, відкрите в лютому 2012 року за фактом вбивства Олега Семінського.

"Якщо після двох арештів ДТЕК обходився прес-релізами, то після подачі ГПУ третього клопотання про блокування роботи компанії Ахметов дістав свій козир - зниклого безвісти колишнього топ-менеджера. Юристи ДТЕК надали в суді заяву Семінського, який нібито перебуває в Києві", - йдеться в статті.

"Я заявляю, що не існує підстав для арешту рухомого та нерухомого майна, рахунків, грошових коштів, продукції, які здобуті або видобуваються суспільством на свердловинах Семиренківського і Мачухского родовищ Полтавської області", - йдеться в заяві Семінського.

У документі колишній топ-менеджер, якого більше трьох років безрезультатно шукала міліція, зазначає, що знаходиться в задовільному фізичному стані.

Найцікавіше, що Семінський досі значиться на сайті МВС як зниклий безвісти. Кілька людей з керівництва Нафтогазвидобування повідомили, що Семінський зараз перебуває з рідними.

"Останніми слідчими діями з боку правоохоронців, що проводилися в цій справі, був огляд квартири Семінського", - розповів співробітник компанії.

"Втім, поява зниклого топ-менеджера Ахметову не допомогла. Печерський районний суд Києва втретє заарештував свердловини і рахунки Нафтогазвидобування", - відзначає автор.

Нафтогазвидобування була заснована в 1997 році нинішнім президентом Петром Порошенком і Миколою Рудьковським. Після того як Порошенко на початку 2000-х пішов в опозицію до Леоніда Кучми і Віктора Медведчука, його місце в газодобувному бізнесі зайняв Нестор Шуфрич.

До середини 2000-х Нафтогазвидобування перетворилася на лідера приватного газовидобутку, добуваючи понад 500 млн кубометрів щорічно. Структури Шуфрича і Рудьковського в підсумку сконцентрували по 50% акцій компанії.

У грудні 2013 року Рінат Ахметов викупив у Шуфрича і Рудьковського по 25% Нафтогазвидобування, сконцентрувавши контрольний пакет компанії. ДТЕК угода обійшлася в 225 млн доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: