"Газпром" заявив про початок будівництва ГТС в Китаї

Вівторок, 2 червня 2015, 15:46

Російський "Газпром" оголосив про початок спорудження газотранспортної системи "Сила Сибіру", яка повинна постачати газ в Китай.

Про це пише "Дзеркало тижня" з посиланням на RFE/RL.

В російській компанії повідомили, що саме Пекін почав споруджувати свою ділянку ГТС. Будівельні роботи розпочалися минулого тижня.

В "Газпромі" також заявили, що переговори про так званий "західних шлях", який сполучить російські родовища зі споживачами в КНР, просуваються "хорошими темпами".

Минулого року Росія і Китай підписали угоду про поставки газу на 400 мільярдів доларів. При цьому для виконання угоди потрібно спорудити нову ГТС "Сила Сибіру".

На його будівництво лише Росія повинна витратити 55 мільярдів і витратити значні кошти на розробку нових родовищ. Це дуже складно в умовах глибокої фінансової кризи в Росії. В цей же час, російська сторона намагається почати будівництво нової ГТС для продажу газу Європі.

Зокрема, "Газпром" обіцяє грекам фінансову допомогу в будівництві "Турецького потоку". Поки переговори по будівництву амбітного російського газового проекту йдуть не надто успішно.

27 травня Македонія, претендує на членство в ЄС, заявила про готовність взяти участь у російському газопроводі "Турецький потік" у разі, якщо РФ і Євросоюз зможуть домовитися щодо проекту.

До цього міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йілдіз заявив, що Туреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік".

Взамін за підсумками будівництва Російська Федерація і Туреччина створять спільну компанію для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!