Міністр Януковича розширює газовий бізнес в Україні

Вівторок, 16 червня 2015, 09:09

ТОВ "Перша Українська газонафтова компанія" отримала дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою для експлуатації двох ділянок на Огульцівському газоконденсатному родовищі на Харківщині.

Відповідні розпорядження 12 червня підписав віце-губернатор Харківської області Марк Беккер, пишуть "Наші гроші".

Згідно з першим розпорядженням, фірма має зробити документацію для отримання у користування земельної ділянки площею 0,39 га за межами міста Люботин Харківського району. На цій ділянці планується ввести в дію свердловину № 4 - Караванська Огульцівського газоконденсатного родовища.

З другого розпорядження Беккера стало відомо, що "Перша Українська газонафтова компанія" хоче отримати в експлуатацію земельну ділянку площею 0,97 га. На ній планують розмістити установку комплексної підготовки газу. Мова йде також про Огульцівське газоконденсатне родовище.

Тепер в місячний термін фірма повинна заключити договір на розробку технічної документації землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

ТОВ "Перша Українська газонафтова компанія" належить кіпрській "Бурізма Холдінгз лімітед" та ТОВ "Енерго-сервісна компанія Еско-Північ". В єдиному держреєстрі кінцевим бенефіціаром газовидобувної компанії вказаний екс-міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський.

"Перша Українська нафтогазова компанія" має спецдозвіл на промислову розробку Огульцівського родовища, який дійсний до 30 грудня 2031 року. Дозвіл був виданий, коли Злочевський був міністром.

За даними ЗМІ, на родовищі екс-міністр веде активний видобуток.

З 2010 року до квітня 2012 року Злочевський обіймав посаду міністра екології та природних ресурсів України.

З 2012 по 2014 роки він був заступником секретаря РНБО.

На початку поточного року в Генпрокуратурі повідомили, що Злочевський знаходиться в розшуку, а на його рахунках у Великобританії заарештовано 23 млн доларів. Йому було оголошено підозру за статтею незаконне збагачення.

За даними ЗМІ, Злочевський контролює близько десятка компаній з видобутку нафти і газу, контроль над якими здійснюється через Burisma Holdings. На сайті цієї компанії сказано, що їй належить 26% приватного газовидобутку України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!