НБУ знайшов порушення законодавства в діях керівництва "Дельта Банку"

Четвер, 9 квітня 2015, 09:32

У діях керівництва неплатоспроможного "Дельта Банку" були порушення норм законодавства, і воно підпадає під дію ухваленого в березні цього року закону про посилення відповідальності власників і менеджменту банків.

Про це повідомив перший заступник голови Національного банку України Олександр Писарук у ході засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, пише "УНІАН".

"Відповім коротко на два запитання: так, так", - сказав Писарук, відповідаючи на запитання, чи були в діях керівництва неплатоспроможного "Дельта Банку" порушення норм законодавства та чи підпадає керівництво банку під дію ухваленого 2 березня (до визнання банку неплатоспроможним) закону про посилення відповідальності власників і менеджменту банків.

За його словами, звернення за цими фактами до правоохоронних органів перебуває в компетенції Фонду гарантування вкладів фізосіб, який здійснює тимчасову адміністрацію в "Дельта Банку".

Національний банк України визнав неплатоспроможним "Дельта Банк", що входить до групи найбільших, 2 березня, в результаті чого Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів у банк тимчасову адміністрацію.

Раніше НБУ, враховуючи системне значення "Дельта Банку", обговорював із Міністерством фінансів плани реструктуризації банку і можливої участі держави в його рекапіталізації. Але, враховуючи незадовільний стан активів банку і відмову Мінфіну від його націоналізації, Нацбанк був змушений прийняти рішення про визнання банку неплатоспроможним.

Згодом директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін заявив, що виведення "Дельта Банку" з ринку доцільно шляхом створення перехідного банку за участю держави або передачі його активів державному "Ощадбанку".

Ліквідація банку, на його думку, є найгіршим варіантом, оскільки в такому разі фонду потрібно буде виплатити близько 16,7 млрд грн за вкладами, тоді як значна частина активів банку в заставі під рефінансування НБУ, і повернути гроші у фонд буде практично неможливо.

Також у фонді повідомили, що в разі прийняття рішення про ліквідацію банку будуть потрібні додаткові вливання у фонд, крім уже отриманих раніше кредитів від НБУ та уряду на 30 млрд грн і понад заплановані в держбюджеті на цей рік обсяги в 20 млрд грн.

За оцінками фонду, обсяг коштів на рахунках державних компаній у "Дельта Банку" на момент визнання його неплатоспроможним становив близько 8,4 млрд грн, рефінансування Національного банку - 9,3 млрд грн.

 "Дельта Банк" працює на ринку України з 2006 року і входить до групи найбільших банків. Основними акціонерами банку є бізнесмен Микола Лагун - 70,61% і компанія Cargill Financial Services International Inc. (США) - 29,39%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!