ГПУ порушила справу за фактом заволодіння майном "Укррудпрому"

Середа, 22 квітня 2015, 19:08

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом заволодіння майном ДАК "Укррудпром".

Про це повідомив голова спеціальної контрольної комісії з питань приватизації Верховної Ради Борис Філатов на засіданні комісії в Києві в середу, передає "Інтерфакс-Україна".

"Порушено справу за фактом заволодіння майном ("Укррудпрому") за попередньою змовою з вищим керівництвом країни", - сказав він.

Кримінальну справу порушено за частиною 5 ст.191 Кримінального кодексу України.

У свою чергу член комісії Павло Різоненко додав, що майно "Укррудпрому" було придбано за 500 млн доларів, тоді як його фактична вартість коливається в межах 20-50 млрд доларів.

На думку депутата, придбання "Укррудпрому" на умовах, визначених спеціальним законом, призвело до виникнення монопольної ситуації і спричинило за собою покупку ММК ім. Ілліча і "Запоріжсталі" через привілейоване становище СКМ на ринку.

Нагадаємо, в березні 2015 року, тоді ще губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський приїхав на закрите засідання Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації, яку очолює один з його соратників нардеп Борис Філатов.

На засіданні комісії Коломойський заявив, що приватизація "Укррудпрому", яка відбулася в 2004 році, була незаконною.

Коломойський розповів про домовленості з Леонідом Кучмою і Віктором Пінчуком, назвав суми хабарів і наполіг на необхідності перегляду результатів приватизації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!