Україна збирається відмовитися від імпорту електроенергії та вугілля

П'ятниця, 17 квітня 2015, 15:03

Міністерство палива та енергетики України ставить завдання найближчим часом відмовитися від імпорту електроенергії, який був початий в кінці минулого року з Росії у зв'язку з дефіцитом в енергосистемі країни, і не відновлювати імпорт вугілля.

Про це повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелик, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми в балансі (розроблюваний відомством проект прогнозного балансу електроенергії на 2015 рік) ставимо за залишковим принципом імпорт, тобто, він поставлений нуль практично за всіма місяцями. Ми сподіваємося, що імпорт електроенергії та вугілля здійснювати не будемо", - сказав він журналістам в Києві в п'ятницю.

У той же час Светелик не виключив, що у разі виникнення форс-мажорних ситуацій імпорт електроенергії все ж буде здійснюватися.

Заступник міністра зазначив, що з квітня Україна практично повністю припинила імпорт електроенергії з Росії.

У той же час Светелик уточнив, що мізерні обсяги поставок російської електроенергії збережуться, щоб зберегти укладений з ВАТ "Інтер РАО" контракт.

"Якщо ми робимо нуль, тоді імпортного контракту немає. Ми, грубо кажучи, 5 млн кВт-годин залишаємо на місяць: це все одно, що нуль - інакше втратимо контракт", - уточнив заступник голови Міненерговугілля.

Крім того, Светелик сказав, що проект прогнозного балансу на 2015 рік передбачає, що для потреб теплових електростанцій необхідно 28 млн тонн вугілля.

За його словами, міністерство розраховує в поточному році здійснити максимальне завантаження енергоблоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової групи, в той же час блоки, що працюють на антрацитових марках, планується завантажувати для роботи на мінімальному складі устаткування.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!