Керівництво Міноборони не змогло позбавити заробітку оточення Юри Єнакіївського

Четвер, 16 квітня 2015, 13:04

Новий переможець конкурсу Міноборони на послуги з забезпечення харчування  військових "Геус-груп", має пряме відношення до групи фірм, підконтрольних екс-народному депутатові Юрію Іванющенко.

Про це йдеться в сюжеті Аліса Юрченко в телепрограмі "Наші гроші".

За підсумками угод, які уклало Міноборони 30 березня, з першого квітня і до кінця липня військових будуть годувати чотири фірми: "Укрпродакорд ОР", "Артек-Союз", "Авіка" та "Геус-груп". Останнє вперше приймало участь в конкурсі Міноборони, але отримало майже половину всього замовлення військового міністерства - 540 млн грн.

Три інших фірми обслуговують солдат вже давно.

У порівнянні з останнім конкурсом, що відбувся в 2013 року, своє місце в обслуговуванні солдатських столів втратила фірма "Адмет-груп", яку вважають близькою до Юрія (Єнакіївського) Іванющенка.

Формально, "Геус-груп" - єдине нове обличчя у старому пулі. Але, реально - це нащадок "Адмет-груп".

Експеримент журналістів телепрограми "Наші гроші" виявив, що справжні офіси обох фірм розташовані в одному столичному бізнес-центрі. Так, менеджер "Геус-груп", у якого журналісти замовили сухі пайки, попросив забрати продукцію не в офіційному представництві фірми в Лабораторному провулку, а за адресою, яку компанія ніде не афішує – вул. сім’ї Хохлових, 15.

Замість вивіски "Геус-груп" тут журналісти натрапили на вивіску "Адмет-груп". Місцеві охоронці та постійні відвідувачі вважають ці дві фірми одним цілим.

Співробітник відділу взаємодії по роботі з волонтерами Міноборони (курс харчування) Діана Петреня також підтверджує, що декілька людей із керівництва "Геус-груп" раніше входили до керівництва "Адмет-груп".

Але формально у двох фірм тепер різні не тільки назви, а й господарі. Так, єдиний власник "Геус-груп" – одеський бізнесмен Аркадій Генкін. В коментарі програмі він заявив, що спільний офіс, обладнання і мігруючий персонал – це ніяка не афільованість фірм, а кооперація.

За його словами, штат нової фірми сьогодні складає до 2 тис чоловік. Він також запевняє, що не новичок у цій галузі.

Генкін також підтвердив, що був засновником компанії "Метсобстар-ХК" Ця фірма також займалася харчуванням. До Генкіна її власником був Микола Гребінник – директор однієї з найбільш відомих фірм, що входять до так званої групи Юрія Іванющенка, "Мезон-К".

Генкін запевняє, що "Геус-груп" не має жодного відношення до Іванющенка. Формально, це правда, адже екс-депутат ніколи не мав прямого стосунку до фірм, що годують армію. Компанії пов’язують здебільшого через його оточення.

Керівник департаменту держзакупівель та постачання мат ресурсів Міноборони Нелі Стельмах говорить, що Міноборони не змогло залучити нові підприємства до харчування солдатів через те, що низка фірм спеціально заблокували проведення торгів.

Так, як попередній контракт добігав кінця, в кінці березня міністерство закупило послугу за спрощеною переговорною процедурою. На переговори запросили тих, хто сам звернувся до закупівельного департаменту із письмовою заявкою. А тому, на тендері опинилися представники "армійської четвірки", та близькі до них структури.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!