НБУ хоче продовжити обов'язковий продаж 75% валютної виручки - джерело

Вівторок, 3 березня 2015, 10:20

Національний банк України має намір продовжити термін дії норми з обов'язкового продажу валютної виручки експортерами, яка на сьогодні діє на рівні 75% до 3 березня включно.

Про це  повідомили "УНІАН" джерела на фінансовому ринку.

За інформацією топ-менеджера одного з найбільших банків, норма з обов'язкового продажу валютної виручки експортерами буде продовжена обов'язково, оскільки у регулятора немає передумов для її скасування, враховуючи нестачу валюти на ринку.

"Продовжать обов'язково. Підстав для скасування поки немає, пропозиція валюти недостатня. Можливо, вже продовжили, просто поки не оприлюднили рішення", - сказав співбесідник агентства.

Представник іншого великого банку також вважає, що норму з обов'язкового продажу залишать.

"Сьогодні на 10:00 призначена нарада, де і ухвалюватиметься рішення. Норму продовжать, інформації про зміну частки продажу виручки поки немає. Є також відомості, що цю норму хочуть "зацементувати", закріпивши законом, щоб вона працювала на постійній основі, а не як тимчасовий захід НБУ", - повідомив інший співбесідник.

У Національному банку інформацію про продовження заходу з обов'язкового продажу валютної виручки експортерами поки не підтвердили, але і не спростували.

"Відповідна постанова поки в роботі. Як тільки буде підписано - оприлюднимо", - сказали в прес-службі регулятора.

Нагадаємо, НБУ постановою №591 від 22 вересня 2014 встановив вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті із зовнішньоекономічної діяльності на рівні 75% і обмежив терміни розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами до 90 днів.

Згодом регулятор продовжив термін дії цих норм на 3 місяці, до 2 березня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!