Українці шукають будь-якої можливості вирватися працювати за кордоном

Неділя, 29 березня 2015, 14:29

У зв'язку з кризою на ринку праці України істотно зросла кількість охочих не просто знайти іншу роботу, а знайти її в іншій країні.

Про це в статті для "Дзеркал тижня" пише економічний оглядач Юлія Самаєва.

За даними дослідження HeadHunter, за кордоном хотіли би працювати 80% працівників середньої та вищої ланки. При цьому половина з них (41%) називали як причини напружену політичну ситуацію, бажання забезпечити своїм дітям стабільне майбутнє, а також маленькі зарплати в Україні. Цього року, найшвидше, відплив фахівців із України триватиме.

В українських представництвах іноземних корпорацій кількість внутрішніх вакансій в інших країнах переглядає кожен другий співробітник із України. Згодні на все - стажування, підвищення кваліфікації, роботу на безперспективних напрямах. Що завгодно, аби тільки виїхати.

Реклама:

В EY зазначають, що 2014 року в 36% компаній були співробітники, які переїхали працювати за кордон, і третина з них зазначила, що переїзд був пов'язаний з економічною ситуацією в Україні.

Більш того, міжнародні компанії, особливо з зарплатами у валюті, самі активно пропонують співробітникам можливості переїзду в інші офіси за кордоном, у тому числі й з метою тимчасової економії коштів.

Багато фахівців уже виїхали з країни. І це не низькокваліфіковані кадри, а люди зі знанням іноземних мов, дипломами МВА та солідним досвідом роботи, які становлять чималу цінність для України та без особливих проблем реалізують свій потенціал за кордоном.

Тільки за 2014 рік відсоток фахівців із досвідом роботи, які планували виїхати за кордон із метою працевлаштування вже найближчого року, зріс більш як удвічі - з 7 до 16. Станом на 1 лютого 2015 року кількість постійного населення України становила 42,7 млн осіб, що на 150 тисяч менше, ніж у лютому 2014 року.

Для порівняння, 2013 року аналогічний показник знизився на 133 тисячі, а в 2012 році - на 83 тисячі осіб. Дуже негативна тенденція, причому жахлива, - очевидна, зазначає автор статті.

"Так, за підвищенням тарифів і зниженням купівельної спроможності населення пішло відчутне збільшення інтересу до закордонних вакансій здобувачів різних кваліфікацій, від топ-менеджменту до робочих спеціальностей. Цікавлять як Західна Європа та США, так і країни близького зарубіжжя", - розповів Юрій Перч, директор кадрового холдингу АНКОР в Україні.

"Та є ще одна цікава тенденція: відповідно до опитування, проведеного нами у 2014 році, кількість студентів, які навчаються за кордоном і бажають там же шукати роботу, зменшилася. Якщо 2013-го понад 60% молодих фахівців не хотіли в майбутньому повертатися в Україну, то за 2014 рік цей відсоток знизився до 48%", - додав він.

Автор зазначає, що до честі українців, які залишають батьківщину, вони продовжують допомагати своїм рідним, а приватні грошові перекази в Україну вже давно стали вагомими інвестиціями в економіку країни.

За даними НБУ, за останні п'ять років українці, які працюють за кордоном, переказали додому понад 34 млрд доларів. Щоправда, 2014-го обсяги переказів знизилися в середньому на 14%.

Проте за три квартали минулого року в Україну надійшло понад 5 млрд доларів від трудових мігрантів. Велика частина переказів приходить із РФ - 36% від загального обсягу. За нею йдуть США (9%), Німеччина (5) і Греція (4,6%).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!