"Донбасенерго" позичило 120 мільйонів у фонду, який ховає звітність

Понеділок, 23 лютого 2015, 09:23

ПАТ "Донбасенерго" за результатами тендеру акцептувало пропозицію ТОВ "Фінансова компанія "Артфін" на послуги з надання інвесткоштів у вигляді довгострокової відновлювальної кредитної лінії з лімітом заборгованості не більше 20 млн гривень та загальним лімітом кредитування 120 млн гривень.

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на "Вісник держаних закупівель".

Початково "Донбасенерго" планувало відкрити дві кредитні лінії, загалом на 722,36 млн грн. Однак через недостатню кількість учасників торги по лоту на 602 мільйони скасували, тендер відбувся лише по другому лоту на 120 мільйонів.

Фірма "АртФін" була заснована у листопаді 2012 році, і спочатку називалася "Фінансова компанія "Саф-Трейд". Її власниками були Ігор Алексєєв та В’ячеслав Котов.

Наразі "АртФін" записаний на ПАТ "ЗНВКІФ "Гратіс" (99,99%) та директора Сергія Івановича Сухого (0,01%).

Фонд "Гратіс" був заснований у Києві в 2012 році, перша адреса - Сосюри 6, кв 303/2, перший директор – Тетяна Скрипка. Це адреса масової реєстрації: з 2011 р. з припискою в цій квартирі й зі Скрипкою в якості директора було створено понад 40 недеверсифікованих фондів.

Попри те, що всі вони є акціонерними товариствами - жодної інформації про більшість з них на SMIDA немає.

Щодо "Гратісу", то відомо, що першим власником була записана КУА "Інвестиційні партнери" Андрія Журжія, нині народного депутата від "Самопомочі". Хто є власником насьогодні - невідомо.

З даних ЄДРПОУ відомо тільки, що фірми приписана в Києві, а очолює її Максим Павлович Барков. Донеччанин з таким ПІБ відомий як керівник спочатку Кальміуського, потім Куйбишевскього відділень "Промінвестбанку" в Донецьку.

Щодо директора "АртФіна", Сергія Сухого, то людина з таким ПІБ очолювала філію того ж "Промінвестбанку" в Макіївці. Власником "Промінвестбанку" є російський державний Внєшекономбанк.

Єдиним конкурентом "Артфіну" з різницею в 1,20 млн гривень було ПАТ "Український інноваційний банк".

Як відомо, раніше нардеп Сергій Лещенко у своєму блозі на Українській правді повідомив, що в п'ятницю, 13 лютого, Україна заплатила 200 мільйонів гривень на підприємство Олександра Януковича ("Донбасенерго"), яке до того ж розташоване на окупованій російськими військами території Донбасу.

Пізніше, Група МАКО сина екс-президента Віктора Януковича Олександра заявляє, що її акціонер не є власником ПАТ "Донбасенерго" і ніяк не пов'язаний з управлінням даною компанією.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!