Демчишин готується "злити" Коломойському "Укртранснафту" і перевалки

П'ятниця, 20 лютого 2015, 10:37

Держава може укласти взаємовигідну угоду з групою "Приват" щодо створення великого вертикально інтегрованого нафтового комплексу (ВІНК) на базі найбільших у країні нафтовидобувної компанії "Укрнафта" і нафтопереробної "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ).

Про це повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин в інтерв'ю журналу "Фокус", опублікованому в п'ятницю.

"Я вірю в укладення взаємовигідної угоди. У перспективі держава з "Приватом" мають сформувати одну велику групу", - сказав міністр.

"Окрім "Укрнафти", Кременчуцького НПЗ, туди могли б увійти інші активи: "Укртранснафта", перевалочні потужності в Херсоні або Одесі, можливо, навіть мережа заправок", - додав Демчишин.

Він відзначив необхідність збудувати цілісний, вертикально інтегрований нафтопереробний комплекс, до якого можна залучити навіть західного інвестора.

"Компанія стане публічною, сторони підпишуть договір, погодять між акціонерами питання, як мають виплачуватися дивіденди, яким буде корпоративне управління та інше", - пояснив свою ідею глава Міненерговугілля.

На його думку, нинішні спори з групою "Приват" навколо "Укрнафти" пов'язані з упевненістю приватних інвесторів у тому, що вони управляють компанією краще за державу.

"І дивлячись на те, як держава управляє своїми активами, у них дійсно є підстави так вважати. Їх можна зрозуміти", - додав Демчишин.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!