"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

При закупівлі ліків в України вкрали більше мільярда - СБУ

Середа, 11 лютого 2015, 10:54

СБУ та прокуратура викрили корупційну схему при державних закупівлях Міністерством охорони здоров'я ліків та медичних товарів у 2012-2014 роках на суму понад 1 млрд 260 млн гривень.

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

Як зазначається, корупційна схема також призвела до значного подорожчання лікарських засобів, що вдарило перш за все по соціально незахищених верствах населення.

"Встановлено, що службові особи одного з найбільших дистриб’юторів фармацевтичної продукції постачали ліки на замовлення МОЗ України за цінами, завищеними на 20-40%. Для цього до документів, необхідних для митного оформлення товарів, вносилися завідомо неправдиві відомості", - повідомляє прес-служба.

Реклама:

Таким чином зловмисники отримували надприбутки в обхід встановленої законодавством 10-відсоткової граничної надбавки на оптові ціни на лікарські засоби та вироби медичного призначення.

Сплачувати за незаконне збагачення ділків доводилося з власних кишень громадянам України.

Протягом 2012-2014 років цією комерційною структурою за посередництва підконтрольних іноземних фірм імпортовано до України на виконання державного замовлення лише за договорами з МОЗ фармацевтичної продукції на суму понад 1 мільярд 260 мільйонів гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: