Армія замість вугілля закупила негорючого "сміття" на 20 мільйонів - ЗМІ

Середа, 21 січня 2015, 09:02

Вугілля, яке у грудні придбало Західне квартирно-експлуатаційне управління Збройних Сил України (м.Рівне), виявилось негорючим через погану якість.

Про це йдеться у сюжеті програми "Наші Гроші".

Як зазначає видання, бухгалтер КЕУ розповіла, що пальне надійшло дуже поганої якості.

"Ну ми його не прийняли. Бо воно було забруднене занадто. У нас є висновок. Вагони стоять на під’їзних коліях… Вони сказали, що якби це вугілля прийшло на тиждень пізніше, то його навіть неможливо було б виколупати. Вони сказали, що там було дуже багато води".

Програма також отримала офіційну відповідь від КЕУ щодо неналежної якості пального в цілій низці міст: Рівному, Тернополі, Чернівцях.

 

"Західне КЕУ уклало угоду з фірмою "ЗВЗ" на постачання 16 тис тонн газового вугілля на суму 20,19 млн грн на початку грудня 2014 року. Торги було проведено по переговорній процедурі, оскільки відкриті торги раніше було відмінено. Відтак КЕУ обрало постачальника на свій розсуд", - йдеться у сюжеті.

Фірма "ЗВЗ" раніше вже фігурувала у скандальних закупівлях. У 2013 році Департамент ЖКГ Львівської облдержадміністрації вирішив централізовано закупити вугілля для шкіл та лікарень для кількох районів Львівщини.

На тендер вийшло 22 фірми, з яких чиновники обрали три пов’язані між собою компанії з найдорожчими пропозиціями: "ЗВЗ" та "Галичсервіс автотранс" прописані за однією адресою, а третім переможцем стала ФОП Оксана Кімаковська, дружина представника компанії "ЗВЗ".

При цьому підприємці почали розвозити вугілля по закладах замовника ще до оголошення результатів тендеру.

Щодо поставок вугілля "ЗВЗ" для військових містечок начальник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Яна Грузинська на запит телепрограми відписала, що якість вугілля визначена з вимогами ДСТУ, а поставки - не зупиняються.

Грузинська відповідає за матеріально-технічне забезпечення та побут військових містечок, зокрема керує закупівлями вугілля. Цю посаду вона займає ще з часів Віктора Януковича", йдеться у сюжеті.

До роботи в Міністерстві оборони Яна Грузинська була продюсером телестудії "Омега-ТВ" (телепрограма "Імена") Оксани Марченко – дружини Віктора Медведчука. І разом з Марченко мала туристичну фірму "Христофор Колумб тревел".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!