"Сумихімпром" викупить свої борги у трьох великих банків

Середа, 14 січня 2015, 20:58

14 січня 2015 року на загальних зборах кредиторів ПАТ "Сумихімпром" було затверджено рішення про викуп боргів у заставних кредиторів (ВАБанку, Укрексімбанку та Банку Аваль), які відмовилися погодити план оздоровлення ПАТ "Сумихімпром".

Про це повідомив старший партнер юрфірми "Ільяшев і Партнери", розпорядник майна ПАТ "Сумихімпром" Роман Марченко, йдеться у прес-релізі ЮФ.

"Тепер у підприємства відкрита дорога до виконання плану санації, що є єдиним способом запобігання процедури ліквідації цього державного підприємства - унікального хімічного комплексу, що має важливе стратегічне значення для України і громади Сум", - зазначили в ЮФ "Ільяшев і Партнери".

Як зазначається, кредиторами прийнято до уваги, що ПАТ вдалося зберегти потенціал одного з найбільших підприємств хімічної галузі країни, за час банкрутства не проданий жоден об'єкт виробничого фонду.

"Понад 4,5 тисячі працівників без затримок отримують зарплату, яка перевищує середню по Сумській області на 25%. За період санації тільки на капітальні інвестиції було витрачено понад 100 млн гривень, на поточні ремонти - більше 140 млн гривень; до бюджетів усіх рівнів та до соціальних фондів було перераховано податків та зборів на суму понад 300 млн гривень", - заявили в юрфірмі.

План санації ПАТ передбачає збереження підприємства як цілісного майнового комплексу, збереження робочих місць, продовження виплати податків і зборів, нарощування виробництва продукції. План санації не передбачає участі зовнішнього інвестора, підприємство залишається в держвласності.

Раніше план санації був погоджений комітетом кредиторів і загальними зборами кредиторів. Для початку виконання план санації підлягає затвердженню Фондом держмайна і Господарським судом Сумської області.

Загальна сума реєстрової заборгованості ПАТ перед кредиторами становить близько 1,4 млрд гривень. Загальна сума заборгованості ПАТ перед банками, які відмовилися погодити план санації, становить близько 340 млн гривень.

Підприємство займає третє місце в місті Суми за розміром відрахувань до місцевого бюджету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!