Хоменко: Повністю знищити тіньовий ринок горілки не можливо

Понеділок, 12 січня 2015, 09:55

Повністю знищити тіньовий ринок горілки в Україні, так само як і корупцію, не можливо.

Про це в інтерв'ю "ЛігаБізнесІнформ" розповів перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко.

"Повністю знищити тіньовий ринок горілки, так само як і корупцію, не можна. Потрібно бути реалістами", - сказав Хоменко, відповідаючи на питання чому не можна скоротити до нуля обсяг тіньового ринку горілки.

Крім того, за словами податківця, на сьогоднішній день держава управляє неефективно.

"Я не хочу коментувати можливі рішення уряду щодо приватизації, але вважаю, що у підприємств спиртової галузі повинен бути ефективний власник. На сьогоднішній день держава управляє неефективно. Якщо при колишній владі керівництво "Укрспирту" вкрало близько мільярда, то за сім місяців нової влади вкрадено близько 200 млн грн. Я різниці не бачу між Хартом і Лабутіним. Приватний же власник сам у себе красти не буде", - зазначив Хоменко.

За словами Хоменка, несплата акцизного збору в 2014 році становила близько 6 млрд гривень.

Згідно із оцінками за березень, при загальному обсязі ринку горілки близько 50 млн декалітрів (1 млрд пляшок по 0,5 л) 50% припадало на чорний ринок.

"Після початку системної роботи, до 15 травня ми зменшили розмір тіньового ринку до 10%", - розповів він.

Крім того, Хоменко розповів і про "долю" Юри Єнакіївського на черному ринку горілки.

"З 500 млн пляшок, що становили чорний ринок, 300 млн пляшок було вироблено під егідою відомого Юри Єнакіївського (Юрій Іванющенко) та Іван Іванича", - зазначив він.

За його словами, у схемі виробництва "лівої" горілки був задіяний керівник "Укрспирту" Олександр Харт.

"Треба розуміти, що без організованого постачання спирту в цій справі далеко не заїдеш. У червні Харта оголосили в розшук, але він встиг втекти до Криму. Він - ключовий свідок і обвинувачений. Ми сьогодні працюємо по ньому і далі. Справа ускладнюється тим, що всі документи знищені або вкрадені", - заявив чиновник.

Що стосується Лабутіна, то за словами Хоменка, йому оголосили підозру, він ліг у лікарню, хотів виїхати, ми виставили охорону. Потім прийшли озброєні люди, змели охорону і відвезли Лабутіна в невідомому напрямку.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!