Спад в економіці Японії виявився сильнішим від прогнозу

Понеділок, 8 грудня 2014, 11:05

Ударом по позиціях прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе стали опубліковані уточнені дані про економічний спад в Японії в липні-вересні.

Про це пише "Прайм".

Як оголосив уряд, в цей період валовий внутрішній продукт країни скоротився в річному численні на 1,9%. Раніше у попередній доповіді кабінет міністрів говорив про спад на 1,6%.

ВВП в Японії скорочується вже другий квартал поспіль. За єдиною думкою фахівців, країна ніяк не може оговтатися від підвищення в квітні споживчого податку з операцій купівлі-продажу з 5 до 8%.

"Багато підприємців очікували, що уточнені дані щодо третього кварталу будуть краще попередньо оголошених. Тому сьогоднішнє несподіване оголошення стало психологічним шоком для інвесторів", - говорить головний аналітик компанії "Toyo Securities Co." Рюта Оцука.

Втім, експерт вважає, що негативний вплив від цього буде, швидше за все, тимчасовим.

"Сьогоднішній доповідь уряду малює досить бляклу картину японської економіки. Однак ми все ж очікуємо поліпшення ситуації, хоча й поступового. Слабка ієна, зокрема, допоможе відновленню в багатьох галузях промисловості", - відзначає експерт токійського "NLI Research Institute" Таро Сайто.

У понеділок, в 05:00 мск за долар давали в районі 121,5 ієни - приблизно на 1,3 ієни більше, ніж у другій половині дня в п'ятницю.

Спад в економіці підриває віру в успіх активної політики стимулювання кон'юнктури, яку проводить прем'єр-міністр Сіндзо Абе, і викликає розчарування в країні.

Проте, як вважають експерти, правляча Ліберально-демократична партія Японії все одно здобуде перемогу на майбутніх 14 грудня загальних виборах в ключову нижню палату парламенту, оскільки оголошення дострокових виборів застало опозицію зненацька і не дало їй шансів на серйозну підготовку до виборчої кампанії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!