ГПУ довела, що вугілля з ПАР неякісне - Ярема

П'ятниця, 5 грудня 2014, 15:19

Генеральний прокурор України Віталій Ярема стверджує, що вугілля, завезене з Південно-Африканської республіки неякісне. Воно не горить у вітчизняних теплоелектростанціях.

Про це він заявив в інтерв’ю "Українській правді".

"Вчора обрали міру запобіжного заходу директору "Укрінтеренерго" Володимиру Зіневічу" - доставку в суд. Сьогодні він в лікарні", - сказав Ярема.

Він наголосив, що завдання Кабінету міністрів - забезпечити країну якісним вугіллям.

"Але вугілля, що вони завезли з Південно-Африканської республіки, не горить в наших ТЕС. Це злочин і за це потрібно відповідати. І ми інкримінуємо цій особі те, що він вклав завідомо шкідливий для нашої економіки і витратив 384 млн гривень для доставки цього вугілля,що не горить на нашій ТЕС", - сказав Яремо.

Він підкреслив, що у справі проходять керівники "Укрінтеренерго" і "Центренерго".

Також проводиться експертиза щодо збитків, завданих державі цим контрактом.

"Питання, які ми поставили експертам - економіка і якість тепловіддачі вугілля", - сказав Ярема.

За його словами у Генпрокуратури є докази, що вугілля з ПАР неякісне і не відповідає вимогам стандартів, що використовуються на Зміївській, Трипільскій і Старобешівській ТЕС, які знаходяться в структурі "Центренерго".

"Крім того в Цетренерго ми з’ясували ряд зловживань, що стосуються закупівель товарно-матеріальних цінностей. Мова йде про фіктивні фірми, що здійснювали закупівлі і розкрадали гроші. Це відбувалося декілька місяців тому. Фірми купували наприклад запчастини до механізмів, що використовуються на ТЕС у фірм, що надають юридичні послуги", - сказав Ярема.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"