Суд розпочав ліквідацію мажоритарного акціонера "Мрії"

Вівторок, 30 грудня 2014, 19:32

Східнокарибський Верховний Суд 15 грудня почав ліквідацію мажоритарного акціонера "Мрії" - компанію HF Assets Management Limited.

Згідно з повідомленням компанії, оприлюдненим у газеті "Голос України", ліквідатором призначено Расселл Крамплер. Збори кредиторів призначено на 5 січня 2015 року.

Як повідомлялося, Erste Group Bank AG звернувся з проханням до Високого суду правосуддя Британських Віргінських островів визнати банкрутом HF Assets Management Limited.

16 грудня відбувся черговий раунд переговорів керівництва "Мрії" і її кредиторів. Агрохолдинг заявив, що за підсумками зустрічі з комітетом бондхолдерів та представниками кредиторів з їхнього боку була відсутня конструктивна узгоджена позиція щодо реструктуризації його заборгованості.

Кредитори "Мрії" в свою чергу зажадали призначення обраного ними керівника процесу реструктуризації заборгованості компанії. За їх даними, акціонери агрохолдингу фактично відкинули узгоджений варіант процесу реструктуризації, значно збільшивши ймовірність того, що компанія буде змушена збанкрутувати.

"Мрія" в серпні 2014 року повідомила про прострочену виплату близько 9 млн доларів процентного доходу і близько 120 млн доларів в рахунок погашення боргу за її зобов'язаннями. У зв'язку з цим агрохолдинг оголосив про плани провести реструктуризацію балансу з метою відновлення фінансової стійкості.

У той же час в жовтні кредитори агрохолдингу зажадали дострокового погашення єврооблігацій на 400 млн доларів з терміном обігу до 2018 року.

Сукупна заборгованість "Мрії" перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним з родиною Гут компаніям, на момент оголошення дефолту становила близько 1,3 млрд доларів.

Агрохолдинг "Мрія" заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гут. Земельний банк холдингу перевищує 300 тисяч га, зосереджений в західних областях України.

"Мрія" спеціалізується на вирощуванні пшениці, ячменю, ріпаку, цукрових буряків, гречки, картоплі та ін. 20% компанії торгуються на Франкфуртській фондовій біржі.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"