Рада ухвалила податкову реформу

Неділя, 28 грудня 2014, 21:10

Верховна Рада ухвалила законопроект №1578 про зміни до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи, який був у неділю узгоджений з Кабінетом міністрів.

Відповідний документ в другому читанні підтримало 250 народних депутатів.

Проектом, зокрема, пропонується скоротити кількість податків та зборів з 22 до 9. 

"Ми зменшуємо ставки податків для малого і середнього бізнесу. Ми вводимо мораторій на проведення перевірок малого і середнього бізнесу протягом двох років. Що стосується оподаткування великого бізнесу, то одностайно підтримане рішення на продовження усіх високих ставок, які чинні сьогодні", - заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

З документу були прибрані норми щодо обов'язкового загального декларування доходів громадян. 

Крім цього, документом передбачається не повертати ПДВ при експорті зерна нікому - ні сільгоспвиробникам, ні трейдерам, але залишити спеціальний режим щодо оподаткування агровиробників.

Навколо цього питання в Раді розгорнулася дискусія. Прем'єр-міністр спочатку пропонував не повертати ПДВ лише зернотрейдерам, а для товаровиробників залишити таку преференцію.

Утім, в фракції "Самопоміч" наполягали на тому, щоб відшкодування ПДВ при експорті було скасовано для всіх учасників. За словами депутатів фракції, насправді, цією преференцією користуються здебільшого зернотрейдери, а не середні і дрібні виробники. До цього питання планують ще повернутися за результаттами першого кварталу 2015 року.  

У погодженому законі також встановлений податок на пасивні доходи (роялті, проценти та інвестиційний прибуток) на рівні 15-20%. Податок на дивіденди – на рівні 5% - для підприємств, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах. І 20% для підприємств, які не сплачують податок на прибуток.

Також передбачена нова модель податку на нерухоме майно. Він буде нараховуватися на житлову нерухомість тільки щодо об'єктів, які перевищують 60 кв м квартири, і 120 кв м – для будинків.

Розмір податку на інше (нежитлове) нерухоме майно будуть визначати органи місцевого самоврядування від 0 грн до 24 гривень. Промислові і виробничо-господарські приміщення, МАФи і ринки взагалі не будуть оподатковуватися.

Ставка рентних платежів за видобування газу та нафти буде вводитися на постійний основі, а не на рік. Для нафти та конденсату – 45% з покладів до 5 км, 21% - з покладів понад 5 км. Для природного газу, що реалізується не для потреб населення – 55% - для покладів до 5 км, і 28% - для покладів понад 5 км.

Що стосується договорів про спільну діяльність щодо видобування корисних копалин, то незалежно від глибини видобутку, ставка для них підвищується: у першому кварталі 2015 року – 60%, другий квартал – 65%, з третього кварталу – 70%.

Також було прийняте рішення не здійснювати оподаткування ПДВ платних медичних та освітніх послуг зняте з розгляду повністю.

Оподаткування лотереі законопроектом передбачається на рівні 10% від обороту, раніше – 10% від призового фонду. Також документом запроваджується як місцевий податок додатковий акцизний збір з пива, алкоголю, тютюнових виробів у розмірі 5% від обсягу реалізації. 

Крім цього, Кабмін виришів увести податок на розкішні автомобілі з дизельними і бензиновими двигунами вище 3000 куб см віком до 5 років.  

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"