"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Армії закупили "американську" оптику, яку виробляють в Одесі і Росії

Четвер, 25 грудня 2014, 12:08

Державна фірма "Укрінмаш" закупила військове обладнання в американської корпорації ATN Corporation, яка є лише посередником, що перепродує продукцію, вироблену в Одесі і Росії.

Про це йдеться у сюжеті Дмитра Гнапа для "Слідство.Інфо".

Як зазначається,  Міжнародний напрямок в ATN Corporation очолює син Бориса Тимонькіна, оголошеного в розшук екс-заступника голови наглядової ради компанії СЕПЕК Сергія Курченка.

8 грудня "Укроборонпром" повідомив про те, що "Укрінмаш" підписав низку контрактів з ATN Corporation на постачання військового обладнання, зокрема, приладів нічного бачення та тепловізорів, для потреб СБУ, Нацгвардії та Міноборони.

Реклама:

За даними "Слідства.Інфо", вказане обладнання насправді виробляє в Одесі на вул. Дальницькій ТОВ "ВП "Сфера". І незрозуміло, чи має ця продукція сертифікацію для військових потреб. Адже буквально торік керівник "Сфери" Анатолій Коровицький розповів місцевому виданню, що вони виробляють продукцію невійськового призначення.

"Найбільш ходовим товаром є прилади нічного бачення "мейд ін Одеса". Особливо затребувані ці пристрої в Америці, де дуже популярне аматорське полювання", – заявив Коровицький.

Крім того, частину продукції, яку продає ATN Corporation, виробляють у Росії. Два роки тому керівник московської фірми "Сучасні Оптичні Технології" Олександр Путиловський на одному з російських інтернет-форумів заявив, що "ATN продає вироби, зроблені нашою компанією на їхнє замовлення".

На сайті ATN ціни на прилади: від 2 до 10 тисяч доларів за штуку. При цьому скільки їх закупила Україна і що пропонували натомість конкуренти - інформація засекречена.

Державна госпрозрахункова зовнішньоторговельна та інвестиційна фірма "Укрінмаш" входить до складу Державного концерну "Укроборонпром". Керівником "Укрінмашу", який уклав угоду з одеськими американцями, є Володимир Омелянчук.

"Чотири роки тому він працював заступником міністра оборони Михайла Єжеля, близького до екс-нардепа Іванющенка на прізвисько Юра Єнакієвський. Саме Омелянчук та Єжель організовували чисельні тендери на закупівлю харчів для солдатів за завищеними цінами, перемагали в яких фірми з орбіти Іванющенка", - нагадує журналіст.

Наші гроші

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: