Україні потрібна додаткова допомога в 15 мільярдів доларів - МВФ

Середа, 10 грудня 2014, 10:03

Міжнародний валютний фонд вважає, що Україні для запобігання фінансового колапсу необхідно додатково виділити протягом декількох тижнів 15 млрд доларів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Financial Times.

Ці кошти необхідні додатково до відкритої Україні цього року кредитної лінії в 17 млрд доларів, розрахованої до 2016 року.

За словами джерел газети, дефіцит у схваленій МВФ програмі виник через більше, ніж очікувалося, зниження ВВП України, а також через падіння експорту в Росію, що призвело до відтоку капіталу і зниження валютних резервів Нацбанку.

За словами високопоставлених офіційних осіб, поки пропозиція про настільки значне збільшення програми отримала лише мінімальну підтримку з боку кредиторів, враховуючи повільну реалізацію Києвом економічних та адміністративних реформ в рамках узгодженої з кредиторами програми.

Без додаткової допомоги Києву доведеться або радикально скорочувати бюджет або оголосити дефолт за суверенними зобов'язаннями, пише газета.

Тим часом у вівторок прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав провести міжнародну донорську конференцію для України.

"Наша тактична задача зараз - це підписання та продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Але цього не вистачає. Тому друге завдання - це міжнародна донорська конференція та затвердження плану відновлення для України", - сказав прем'єр.

У вівторок у Києві почала працювати місія Міжнародного валютного фонду. Серед іншого, переговори торкнуться питання скорочення державних витрат.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!