Росія не зможе будувати "Південний потік" без дозволу Болгарії - Путін

Понеділок, 1 грудня 2014, 20:05

Президент РФ Володимир Путін заявляє, що Росія не буде будувати "Південний потік", поки не буде дозволу від Болгарії, участь у проекті буде переглянуто.

Про це він сказав на спільній прес-конференції із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, передає УНІАН.

"З урахуванням позиції Єврокомісії, яка не сприяє реалізації цього проекту, з урахуванням того, що ми досі не отримали дозвіл від Болгарії, ми вважаємо, що Росія в цих умовах не може продовжувати реалізацію даного проекту. Маю на увазі, що зараз треба виходити на будівництво цієї трубопровідної системи у Чорне море", - сказав Путін.

"Ми не можемо почати будівництво у Чорному морі доти, доки у нас немає дозволу від Болгарії. Почати будівництво в морі, підійти до болгарського берега і зупинитися - це просто безглуздо, тому ми будемо змушені переглянути свою участь у цьому проекті", - додав він.

Як повідомлялося, у Європі хочуть повністю заморозити будівництво російського газопроводу "Південний потік".

Відповідну резолюцію Європарламент прийняв 18 вересня. У документі міститься заклик до ЄС розглядати питання зберігання газу, взаємозв'язку і реверсивних можливостей як стратегічні активи.

"Південний потік" - інфраструктурний проект російської компанії "Газпром" будівництва газопроводу в обхід України потужністю 63 млрд куб. м газу щорічно.

Планується, що він буде проходити через Чорне море до країн Південної і Центральної Європи з метою диверсифікації маршрутів експорту та виключення транзитних ризиків.

Початок поставок газопроводом заплановано на кінець 2015 року, вихід на повну потужність - у 2018 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"