Росія частково відновила постачання вугілля в Україну

Понеділок, 1 грудня 2014, 11:14

Росія частково відновила постачання енергетичного вугілля в Україну.

Про це журналістам повідомив виконуючий обов'язки міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан, пишуть "Українські новини".

"Імпорт російського вугілля зараз здійснюється з певними проблемами: якась частина вугільної продукції відправляється, якась частина гальмується без причин. Скажімо так, здійснюється не ритмічно", - сказав він.

За його словами, неритмічні поставки російського вугілля стосуються як державної енергогенеруюча компанії "Центренерго", так і енергохолдингу ДТЕК.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів вирішив ввести обмеження на ліцензування і квотування експорту дефіцитних марок вугілля.

"Центренерго" веде переговори про відновлення поставок вугілля з Росії та шукає альтернативні джерела вугільної продукції.

Нагадаємо, 24 листопада Росія призупинила поставки в Україну вугілля енергетичних марок.

Як повідомлялося, дефіцит окремих енергетичних марок вугілля (пісне й антрацит) виник в Україні в результаті конфлікту на Донбасі, де вугілля цих марок переважно добувалося й де в цей час на складах тільки державних шахт перебуває близько 2 млн тонн такого вугілля.

У Міненерговугілля оцінюють необхідність в імпорті 1-1,2 млн тонн вугілля цих марок на місяць, з яких державному "Центренерго" необхідно близько 330-350 тис. тонн.

У цьому зв'язку Україна налагодила імпорт вугілля із РФ і ПАР. Зокрема, до кінця 2014 року на ТЕС "Центренерго" планувалося поставити 250 тис. тонн вугілля з ПАР за ціною 86 доларів за тонну (110-112 доларів за тонну з урахуванням видатків на навантаження-розвантаження судна, транспортування й інші видатки).

Крім того, укладені контракти на поставку до кінця поточного року 509 тис. тонн вугілля російського походження за ціною $80/тонна (без врахування видатків на доставку). Також укладені договори на поставку вугілля українського походження обсягом 320 тис. тонн за ціною 850 грн/тонна (без ПДВ і витрат на транспортування).

Гендиректор ДТЕК Максим Тимченко 14 листопада повідомив журналістам, що енергохолдинг цього року має намір імпортувати із РФ близько 2,6 млн тонн вугілля дефіцитних на цей час у країні енергетичних марок.

За його словами, на середину листопада ДТЕК уже імпортував із РФ 1,3 млн тонн енергетичного вугілля.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"