Ціни на нафту опустилися нижче 83 доларів

Четвер, 16 жовтня 2014, 09:16

Ціни на нафту сорту Brent, до яких прив'язана вартість російської експортної нафти Urals, на торгах в Лондоні опустилися нижче 83 доларів за барель.

Про це пише "ТАСС".

Як повідомляється, факт з поставкою в листопаді подешевшав в ході останньої торгової сесії на 1 відсоток до 82,91 долара за барель. Строк обігу листопадових контрактів на біржі закінчується у четвер, 16 жовтня.

За три місяці ціни на нафту Brent впали на 24% зі 108,77 долара за барель.

27 листопада в Відні пройде зустріч міністрів країн-учасниць експортного альянсу ОПЕК, на якій може бути розглянуте питання про скорочення видобутку з метою повернути котирування нафти до 100 долара за барель.

За оцінками економістів Barclays, для цього масштаб скорочень повинен скласти не менше 1 млн барелів на добу при квоті картелю на рівні 30 млн барелів на добу.

ОПЕК забезпечує близько 40% світових поставок сировини, але серед міністрів країн видобувного картелю немає єдиної думки.

Венесуела раніше підтримала ініціативу скоротити видобуток для підтримки котирувань. Постійним прихильником стабілізації цін виступає і Іран.

Але Саудівська Аравія з 1 жовтня вже знизила ціну по азіатським контрактами на 1,2 долара до 90,02 долара за барель, і нафтотрейдери на основі аналізу ф'ючерсного ринку чекають ще одного раунду зниження відпускних цін Саудівської Аравії - в межах 0,7-1 долара за барель.

Кувейт теж не бачить можливості для скоординованого скорочення видобутку нафти в країнах ОПЕК і прогнозує зниження цін ще на 14% до 76 доларів за барель.

Якщо міністри ОПЕК домовляться про зниження поставок, це буде першим скороченням видобутку в країнах картелю з 2008 року. Гаррі Чілінгваріан, відповідальний за стратегію BNP Paribas на сировинних ринках, цього не виключає.

"ОПЕК не зацікавлена ​​тримати занадто низькі ціни занадто довго... Ми майже досягли дна", - сказав він. На думку Чілінгваріана, котирування будуть триматися на рівні 80-85 доларів за барель, а якщо ОПЕК проявить рішучість, до кінця року можуть повернутися до 95 доларів за барель.

Поки 80 доларів за барель - це "досить тверде дно", згоден Юджин Вайнберг, стратег Commerzbank по роботі на сировинних ринках. Але, на його думку, і його можна пробити, якщо міністри ОПЕК не домовляться про скорочення видобутку.

"Треба мати на увазі, що ринок зараз екстремально нервовий...", - нагадав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!