В Україні можуть збільшити кількість пріоритетних для інвестування галузей

Четвер, 26 червня 2014, 18:07

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує збільшити кількість пріоритетних для інвестування галузей.

Про це повідомив журналістам міністр економрозвитку Павло Шеремета під час роботи міжнародного форуму в Києві, передає УНІАН.

"АПК, інфраструктура, транспорт - це пріоритети. Але ми додали туди енергетику, машинобудування, нові галузі - IТ, освіту й охорону здоров'я", - сказав міністр.

Він також зазначив, що головне, що потрібно сьогодні зрозуміти інвесторам й одержувачам інвестицій - немає ніяких "українських особливостей".

За словами Шеремети, інвестиції будуть успішними тоді, коли в Україні буде реалізовано принцип об'єднання свободи ведення бізнесу й ефективної державної політики.

"У нас є ряд пріоритетних секторів, які цікаві для інвестицій. Наразі ми працюємо над збільшенням цього переліку до 10-12 пунктів і в кожному із секторів хочемо напрацювати до 10-15 інвестпроектів", - сказав Шеремета.

Разом з тим міністр нагадав, що інвестори, як і раніше, обережні щодо України і назвав основні проблеми, які турбують інвесторів.

"Перше питання, що його ставлять інвестори, - наскільки глибоко ми контролюємо свою країну і свою територію. Друге питання - наскільки ми серйозні щодо боротьби з корупцією. І третє питання - наскільки Україна стабільна у фінансовому сенсі, оскільки ризик державного дефолту зберігатиметься аж до кінця року", - сказав Шеремета.

Він наголосив, що відповіддю на ці питання і проблеми має стати комплекс заходів, який необхідно реалізувати як на законодавчому рівні, так і на рівні правоохоронних органів.

"Закони - це не єдине, що потрібно, наприклад, для боротьби з корупцією. Необхідний цілий комплекс заходів, що їх мають курирувати, зокрема силові й правоохоронні відомства. Що нам потрібно? Хірургічне втручання. Потрібно змінити людей і змінити систему", - резюмував міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!