Українська делегація летить в Європу на переговори щодо реверсу газу

Понеділок, 16 червня 2014, 19:12

У вівторок ввечері українська делегація відбуде в Європу на переговори щодо постачання газу від європейських компаній.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає прес-служба уряду.

"Україні зараз пропонують дешевий газ, дешевше, ніж навіть 350 доларів, 320 доларів. Це європейські компанії, які володіють ресурсом газу і готові його поставити в Україну. Наразі,  мабуть, час це робити", - сказав Коболєв.

При цьому він зазначив, що це краще називати не "реверс", а "постачання газу з Європи". Є чимало компаній, які готові це робити. Наразі "Нафтогаз" вже працює з двома компаніями - німецькоюRWE та французькою "Газ де Франс". Є "пропозиції й від інших,  схожих за розміром, прозорістю та вагою компаній".

Реклама:

"Якщо німецька компанія може купляти газ по 300 доларів, можливо є сенс,  щоб купляла німецька компанія, зберігала в сховищах України. Навіщо "Нафтогазу" купляти газ навіть по 385 доларів, якщо інші його купляють набагато дешевше?", - сказав Коболєв.

Водночас керівник "Нафтогазу" наголосив на необхідності перегляду обґрунтованості тарифу за транзит газу.

"Там є декілька важливих компонентів, окрім самого тарифу дуже важливим компонентом є принцип "транзитуй або плати", так само як з придбанням газу", - наголосив  Коболєв.

"Тому, окрім зміни самого рівня тарифу, дуже важливо впровадження правильної структури тарифу, яка буде дозволяти "Укртрансгазу" отримувати левову частку доходу незалежно від того, який обсяг газу йде через Україну. Це є нормальним європейським принципом, про це ми вже піднімали питання з "Газпромом" неодноразово, сподіваюсь, цього разу це питання також буде врегульовано", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!