Ціни на зерно падають

Вівторок, 10 червня 2014, 18:05

Експортні ціни на пшеницю 2 класу на умовах FOB глибоководні порти Чорного та Азовського морів з 28 травня по 4 червня знизилися з 258-270 доларів за тонну до 250-260 доларів за тонну для поставок в липні-вересні.

Про це повідомляє бюлетень "Товарний монітор. Україна", передає прес-служба ДП "Держзовнішінформ".

На думку начальника відділу аналізу ринків АПК Олександра Одосія, значне ослаблення зернового ринку в травні-червні - сезонне явище, при цьому глибину падіння вартості зерна визначають перспективи збору врожаю.

Як зазначається, практично всі великі країни-виробники зерна в північній півкулі очікують на високі врожаї пшениці та грубих зернових, тому, щоб витримати конкуренцію, вітчизняним компаніям доводиться також знижувати ціни пропозиції.

"Збереження курсу гривні по відношенню до американського долара та євро на стабільно низькому рівні поки що "на руку" аграріям, які розуміють, що як тільки курс гривні зміцниться, внутрішня ринкова ціна піде вниз", - зазначає Одосій.

За його словами, агровиробники і трейдери активно розпродають свої запаси, поки ціни не обвалилися ще більше. До того ж їм потрібно підготувати складські приміщення під новий урожай, що також сприяє збільшенню товару на ринку.

Але, на думку експерта, слід зазначити, що кількість пропозицій великотоннажних партій зерна дуже невелика, адже протягом практично всього сезону товаровиробники поставляли на ринок дрібні партії товару лише для поповнення оборотних коштів, і, як результат, на ринку залишилося мало компаній, що мають великі обсяги зерна.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!