Газ власного видобутку в Україні не може бути супердешевим - Коболєв

Вівторок, 1 квітня 2014, 20:06

Рентабельність видобутку природного газу в Україні, при якій приватні компанії готові інвестувати в розробку родовищ, починається з 250 доларів за тисяч кубометрів.

Про це на прес-конференції повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає УНІАН.

"Необхідно зупинити практику популістських заяв про якийсь міфічний дешевий газ. Приватні компанії, що починають видобувати газ в Україні, для них граничною ціною, за якою вони готові інвестувати, є 250 доларів за тисячу кубометрів. Адже вони не дурні. Не коректно говорити, що є дешевий газ", - сказав Коболєв.

За словами голови компанії, люди, які заявляють про необґрунтованість підвищення тарифів на газ для населення, посилаючись на наявність в Україні дешевих вуглеводнів власного видобутку, забувають про значні капіталовкладення в розробку родовищ блакитного палива.

"Що стосується цін для населення. Були з цього приводу різні коментарі. Навіть один поважний чоловік сказав, що я прийшов, не розібрався і відразу підняв тариф на газ для населення. Хочу прокоментувати. Розібрався давно, працював тут багато, знаю, наскільки це важливе питання. У відповідь можу сказати, що хто не розбирається, потрібно задати собі просте питання: яким чином може газ в Україні коштує дешевше, ніж у Росії? Розповіді про супердешевий газ власного видобутку є неправдою, є нерозумінням економічних принципів", - підкреслив Коболєв.

"У видобутку газу основні витрати - не маржинальні. Вони дійсно відносно невеликі. Якщо ви до цього витратили багато грошей, пробурили кілька свердловин, знайшли продуктивну свердловину і почали видобувати газ, тоді ваші маржинальні витрати будуть невеликими. Але для цього потрібно дуже багато коштів", - сказав глава компанії.

Також Коболєв повідомив, що НАК "Нафтогаз України" залучив міжнародних аудиторів з метою визначити реальні показники цін на видобуток природного газу в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!