Уряд хоче випустити "патріотичні" облігації на 7 мільярдів гривень

Вівторок, 1 квітня 2014, 19:24

Кабінет міністрів планує випустити "військові облігації" загальним обсягом до 7 мільярдів гривень.

Про це йдеться в проекті Постанови уряду "Про випуск облігацій внутрішньої державної "Єдина Україна", який є в розпорядженні "Економічної правди".

Відповідно до документу, передбачається здійснити державні внутрішні запозичення загальним обсягом до 7 млрд гривень шляхом випуску ОВДП, які будуть називатися "Єдина Україна".

За умовами випуску, номінальна вартість однієї облігації становитиме 1000 грн. Строк обігу – 2 роки, купонний період – 6 місяців, річна відсоткова ставка доходу - 7%.

Папери будуть пропонуватися комерційним банкам, юридичним особам і фізичним особам.

Кошти, залучені від розміщення облігацій, будуть зараховані до державного бюджету. Наголошується, що обсяг емісії ОВДП "Єдина Україна" не буде перевищувати граничного розміру держборгу.

"Міністерству фінансів забезпечити випуск облігацій та під час складання проекту держбюджету на відповідний рік передбачити кошти для обслуговування та погашення облігацій", - йдеться в постанові.

Також Мінфіну і Мінекономрозвитку доручається "у місячний строк внести пропозиції щодо сприяння підвищенню привабливості облігацій для інвесторів".

В пояснювальній записці до проекту постанови наголошується, що ціль такого випуску ОВДП - "реформування економіки", а також "створення можливостей відчути причетність до вирішення загальнонаціональних проблем", "забезпечення незалежного фінансування Збройних Сил України з метою підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави".

Як відомо, спроби попереднього уряду щодо залучення населення до інвестування у державні облігації внутрішньої позики провалилися. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!