"Маріонетковий" спікер Криму винен банкам понад мільярд гривень

П'ятниця, 7 березня 2014, 10:54

Компанія "Консоль ЛТД" та інші фірми, пов’язані зі спікером Верховної ради Криму Володимиром Константиновим, заборгували банкам понад 1 мільярд гривень.

Про це стало відомо з матеріалів судових справ, розміщених в Єдиному реєстрі судових рішень, пише Тиждень.

Так, 17 лютого Господарський суд Криму розглянув позов Державного експортно-імпортного банку України до компаній "Консоль ЛТД", "Інвестиційно-фінансової компанії Крим-Фінанс" та ПП " Цар-Град-Строй". Фінансова установа домагається від відповідачів стягнення майна в сумі 5,28 млн доларів і 459,89 млн гривень.

До суду банк звернувся у вересні 2013 року. Як зазначено в матеріалах справи, борг компанії "Консоль ЛТД" перед "Укрексімбанком" сформувався в результаті укладення кількох договорів:

- кредитний договір від 5 червня 2013 року на суму 5,28 млн доларів  і 44,89 млн гривень (включаючи прострочену заборгованість, нараховані відсотки, плату за управління кредитом, плату за зміну умов кредитного договору, пеню і відсотки за несвоєчасне погашення кредиту, відсотків, втрат від інфляції);

- кредитний договір від 9 березня 2006 року на суму 415 млн гривен (включаючи прострочену заборгованість, нараховані відсотки, плату за управління кредитом, плату за зміну умов кредитного договору, пеню і відсотки за несвоєчасне погашення кредиту, відсотків, втрат від інфляції).

Іпотекою в забезпечення позики є споруджуваний готельний комплекс у селищі Партеніт площею 16673 кв м на ділянці 0,7 га.

Як заставу банку були надані 100% в статутному фонді фірми "Цар-Град-Строй", а також майнові права компаній "Консоль ЛТД" і "Цар-Град-Строй" за договором про будівництво комплексу.

У суді банкіри просили визначити спосіб реалізації предметів іпотеки/застави шляхом продажу на публічних торгах.

17 лютого Господарський суд Криму призупинив провадження у справі, поки не буде проведена оцінка вартості майна.

Одночасно "Укрексімбанк" виставив претензії компанії "Реал Естейт", яка є засновником компанії "Консоль ЛТД". Банк через суд вимагає стягнути з фірми 575,54 млн. грн. (включаючи відсотки, пеню, штрафи тощо). Генеральний договір із позичальником "Укрексімбанк" уклав шість років тому. Позов про стягнення боргу надійшов до суду в жовтні 2013 року. Справа була прийнята до розгляду 4 лютого 2014.

Претензії до фірм Володимира Константинова є і у інших банків.

Згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, "Промінвестбанк" веде судову тяжбу з компаніями "Консоль ЛТД" , "Реал Естейт" , "Севастопольський заводом залізобетонних виробів", україно-російським підприємством "Джеміет" і ТОВ "Гіпек" про стягнення 39,91 млн грн. Позовні вимоги пов’язані з невиконанням умов кредитного договору десятирічної давності.

Ще один позов "Промінвестбанку" на суму 25,5 млн. грн до компанії "Консоль ЛТД " та її партнерам- "Реал Естейт", "Джеміет", "Індустрія-Крим" - пов’язаний з претензіями за договором від 2007 року.

Також суди з "Консоль лтд" та спорідненими структурами веде банк "Київська Русь" – претензії в розмірі понад 50 млн грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!