Кабмін підтвердив претензії Китаю щодо "зернового" контракту

П'ятниця, 21 березня 2014, 18:11

Аудитори провели перевірку діяльності Державної продовольчо-зернової корпорації України і підтвердили наявність претензій з боку Китаю щодо виконання контракту про поставки зернових. 

Про це заявив глава Міністерства аграрної політики і продовольства Ігор Швайка, пише "УНІАН".

"Вже є інформація не від ДПЗКУ, у складі Якубовича (колишній голова ДПЗКУ) і його заступників, а вже від аудиторів, які перевіряють діяльність, аналізують документи, і вже новий голова правління спілкується з представниками китайської корпорації. У нас дійсно є спірна ситуація з китайською корпорацією", - сказав Швайка.

Глава Мінагропроду повідомив, що на час проведення перевірки аудиторами усунуто всіх заступників голови ДПЗКУ.

"Усунуто всіх заступників, і за кожним із них вирішуватиметься індивідуально питання щодо поверненню їх до цієї роботи. На період перевірки усунуто всіх", - сказав керівник міністерства.

За його словами, наступного тижня, за попередніми даними, 26 березня, відбудеться зустріч з представником китайської сторони для спільного пошуку мирного врегулювання питання.

"На сьогоднішній день ми домовилися прийняти наступного тижня представника Китайської корпорації для можливості врегулювання мирно цієї суперечки, оскільки різночитання мають все одно знаходити своє логічне вирішення. Ми зі свого боку робитимемо ті кроки, щоб інша сторона або відкликала свою заяву, або ми знайшли якийсь інший спосіб мирного врегулювання", - сказав Швайка.

Міністр також додав, що наступного тижня пройдуть зустрічі, "щоб з'ясувати, куди поділися 500 млн гривень, виведені в офшорні корпорації".

При цьому він не уточнив, який інший спосіб врегулювання розглядає Мінагропрод.

Нагадаємо, у 2012 році ДПЗКУ і Експортно-імпортний банк Китаю домовилися про надання українській корпорації кредиту у розмірі 3 млрд доларів, які планувалося спрямувати на форвардні та спотові закупівлі зерна для подальшого постачання до Китаю.

"Економічна правда" раніше уже писала про можливі фінансові претензії з боку Китаю і діяльність Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ), яка отримала кредит КНР під державні гарантії. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"