За два роки МВС незаконно придбало 17 тисяч набоїв - ЗМІ

Середа, 5 лютого 2014, 16:19

У 2012-2013 році Міністерство внутрішніх справ за результатами тендерів придбало близько 17 000 12-мм набоїв "для примусової зупинки автотранспорту".  

Саме такими набоями, згідно з розслідуванням російського журналіста Аркадія Бабченка, було вбито на вул.Грушевського Михайла Жизнєвського і Романа Сеника, пишуть "Наші гроші".

Як зазначається у матеріалі, набої були придбані двома партіями (10 500 і 6730 штук) у ТОВ "Лабораторія прикладної хімії".  Патрон виготовлений з латуні із сталевим осердям. Згідно з характеристиками, він повинен пробивати з відстані 15 м кузов товщиною 5 мм, а потім руйнувати автомобільний двигун.

Згідно з "Законом про міліцію" перелік усіх спецзасобів повинен бути затверджений Кабінетом міністрів, однак в Постанові КМУ "Про затвердження Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку" цього виду набоїв нема.

Тендер на їхню закупівлю був проведений через наказ МВС, пише видання.

Але, як стверджує видання, ці набої на штатному озброєнні рідного МВС є. При чому незаконно і у дуже немалій кількості.

Про це однозначно свідчать результати тендерів МВС.

Так, 10 квітня 2012 року МВС уклало договори на закупівлю "патронів 12 калібру несмертельної дії". У ТОВ НВП "Еколог" було придбано 10270 патронів із пластиковими кулями та 10270 патронів із пластиковою картеччю по 9 гривень за патрон.

В ТОВ "Лабораторія прикладної хімії"на тому ж тендері МВС придбало  10500 патронів для примусової зупинки транспорту. По 27 гривень за штуку.

Тобто, ще в 2012 році, коли Україна приймала чемпіонат Європи з футболу, в МВС виникла потреба постріляти більш як 30 тисячами "несмертельних" патронів. На кожних 2 "пластикові постріли, при цьому, було заплановано зробити 1 "примусово транспортнозупинювальний".

Як зазначається,  26 листопада 2013 року, через п’ять днів після того як Микола Азаров підписав своє коронне розпорядження № 905-р про зупинку євроінтеграції і на Майдан вийшли перші активісти, МВС за результатами тендеру з тими ж двома учасниками  ТОВ НВП "Еколог" та ТОВ"Лабораторія прикладної хімії" уклало договори на закупівлю "пристроїв миттєвого розпилення аерозолю, патронів 12 калібру, газових гранат" на на 5,91 млн грн.

У ТОВ НВП "Еколог" було придбано 1900 "пристроїв миттєвого розпилення аерозолю" - простою мовою ручних газових гранат, по 324 гривні за гранату.

У  ТОВ "Лабораторія прикладної хімії" МВС цього разу законтрактувало 1500 газових гранат 12 калібру для відстрілу з помпової рушниці "Форт-500" по 189 гривень за штуку. Ну й  6730 тих же патронів для примусової зупинки транспорту  з тими ж ТТХ, що й 2012 року, але вже по 42 гривні за патрон.

Нагадаємо, що раніше заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олег Татаров заперечував про існування на озброєнні в міліції таких набоїв.

"Патрони, якими завдані тілесні ушкодження всім трьом громадянам - органи внутрішніх справ не використовують, і на озброєнні їх немає. Ще раз наголошую: немає таких патронів", казав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!