Думка експерта: Україні необхідні банківські канікули і аудит резервів

Четвер, 20 лютого 2014, 19:29

Щоб уникнути панічних настроїв, Нацбанку необхідно оголосити про канікули для банків і запровадити чесні правила гри на ринку.

Про це в коментарі "Економічній правді" заявив екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко.

"Необхідно оголосити завтра банківські канікули, щоб забезпечити збереження золотовалютних резервів і попередити панічні настрої, які стосуються курсу і ліквідності банків", - відзначає експерт.

За його словами, бажано вжити заходів, які дозволять на необхідний час зупинити роботу платіжної системи.

Він також додав, що треба ввести чесні правила гри для всіх і, можливо, встановити певні ліміти на зняття готівки з банківських карт.

"Бажано також провести аудит золотовалютних резервів і провести кадрові перестановки в Нацбанку, підсилити його керівництво. Фахівців там практично не лишилося, а ситуація кризова. Інакше наслідки для нас можуть бути катастрофічними", - вважає Савченко.

На його думку, це ті заходи, які необхідно вжити найближчим часом, щоб уникнути найгіршого сценарію.

"У першу чергу це дозволить заблокувати вивезення грошей з країни. Ми знаємо, що за незрозумілих обставин видаються кредити, друзям чи ще комусь. Потім ці гроші пропадають або опиняються за кордоном. І тоді і паніка посилюється", - підкреслює екс - заступник НБУ.

"Краще зараз "закритися" і перечекати, навести порядок в управлінні фінансами, створити дієздатний уряд. І політична ситуація стабілізується. Інакше , втрати можуть бути "мільярдними". Йдеться про десятки мільярдів. Це стосується не тільки золотовалютних резервів", - каже він.

Савченко також підкреслює, що населенню треба з розумінням поставитися до таких заходів, тому що це дозволить українцям зберегти свої гроші.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!