"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Україна на 144 місці за рівнем корупції - Transparency International

Вівторок, 3 грудня 2013, 10:41

Рейтинг України за рівнем корумпованості залишився практично незмінним - 25 балів зі 100 можливих.

Про це свідчить дослідження Індексу сприйняття корупції, який провела Transparency International.

Згідно з даними дослідження, Україна посіла 144 місце серед 177 держав, охоплених дослідженням.

Україна стабільно залишається в групі "підвищеного ризику" разом з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральною Африканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю, але в наступному році вона ризикує скотитися ще нижче, відзначають в Transparency International.

Реклама:

За показниками сприятливості умов для ведення бізнесу в державі Україна швидко втрачає позиції.

Так, загалом в агрегованому рейтингу корумпованості Україна опустилася на 10 пунктів по параметру політичної та фінансової корупції (складова СРИ індексу взята з даних дослідження Political Risk Services International Country Risk Guide).

Як зазначається, державні установи та чиновники частіше вимагають від бізнесу сплати хабарів, про що свідчить падіння відповідного рейтингу України на 5 пунктів (складова СРІ індексу взята з даних дослідження World Economic Forum Executive Opinion Survey).

Український та іноземний бізнес готовий бити на сполох, оскільки головні проблеми ділових кіл не тільки не вирішуються, а й загострюються.

Основні з них наступні: монополізація бізнесу. Олігархічні клани активно перерозподіляють бізнес-ресурси між собою та витісняють з ринків прозорість та здорову конкуренцію; неможливість довгострокового планування бізнесу. В Україні власність стає все менш захищеною, перестають діяти єдині і незмінні правила ведення бізнесу для всіх учасників ринку; окупація бізнесу державними корупціонерами. 

Процедури отримання дозволів на ведення бізнесу все більше корумпуються, процвітає хабарництво при взаємодії з державними органами, посадовці, які приймають рішення захоплюють контроль над фінансовими потоками.

"Непідписання угоди про Асоціацію між Україною та ЄС є банальним свідченням страху олігархічних бізнесових груп перед прозорою конкуренцією. Українські монополісти неспроможні вести бізнес за світовими стандартами. Саме тому вони обирають знайомі механізми співпраці з корумпованими сусідами", - коментує виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

Громадські антикорупційні організації на чолі з Transparency International Україна закликають уряд не допустити скочування України у корупційну прірву.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: