Росія погрожує вивести частину виробництва з України

Середа, 13 листопада 2013, 19:31

Росія не зможе розміщувати на Україні "чутливі технології" у разі підписання країною угоди про асоціацію з Євросоюзом, яке може відбутися вже на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в кінці листопада.

Про це заявив віце-прем'єр Російської Федерації Дмитро Рогозін, передають "РИА Новости".

"Асоціація з Євросоюзом для України і Молдови не означає приєднання до ЄС. Швидше за все, вони ніколи не вступлять до Європейського союзу", - вважає чиновник.

Також він додав, що при цьому, Україна і Молдова підпишуться під виконанням чужих норм і стандартів.

"Ми закликаємо ЄС не підігрівати наших партнерів, щоб вони здійснювали необдумані вчинки. Чи не вішати, як у відомої домашньої тварини, морквину перед носом, при тому, розуміючи, що морквину він ніколи навіть і лизнути не зможе, але буде весь час йти за цією морквиною вперед", - заявив Рогозін.

За його словами, для України асоціація з ЄС може призвести до руйнування традиційних горизонтальних відносин - насамперед з російськими підприємствами.

"Ми не зможемо розміщувати там деякі "чутливі технології", нам доведеться їх повністю локалізувати на території РФ. Це означає проблеми, пов'язані з майбутнім авіапрому, космічного співробітництва та багато іншого", - сказав Рогозін.

Віце-прем'єр додав, що ситуація з Молдовою і угодою про асоціації з ЄС також непроста.

"Вагончик за молдавським локомотивом - я маю на увазі придністровський вагончик - бовтається на одній нитці, а на таких крутих віражах є серйозна ймовірність, що він відчепиться взагалі", - зазначив Рогозін.

"На мій погляд, у Вільнюському саміті набагато більше політики і набагато менше економіки. Там не економічна прагматика, а бажання якомога ширше розтягнути Євросоюз", - заявив чиновник.

Рогозін висловив надію, що офіційний Київ і офіційний Кишинів" порадяться зі своїм народом, зі своїми промисловцями, платниками податків, перш ніж приймати ці суто політизовані рішення".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!