У Колобова назвали причини, які гальмують затвердження бюджету

П'ятниця, 20 вересня 2013, 11:48

Кабмін не може остаточно сформувати бюджет на 2014 рік, зокрема , його дохідну і видаткову частини.

Про це під час Години уряду у Раді заявив перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський, передає "УНІАН".

"Кабінет міністрів підготував і надав на розгляд до Ради проект закону про держбюджет на 2014 рік, схвалений постановою уряду від 11 вересня 2013 №662. Але є ряд факторів, незалежних від дій уряду, які мають вагомий вплив на формування показників проекту держбюджету на 2014 рік", - сказав він.

Зокрема, за словами Мярковського, на розгляді Ради перебувають законопроекти, які можуть забезпечити додаткові надходження до бюджету на суму близько 9,6 млрд гривень.

Також є законопроекти, які можуть призвести до значних витрат на суму близько 9 млрд гривень.

Крім того, є проекти законів, які потребують додаткового фінансування - близько 17,5 млрд гривень.

"Ці законопроекти зареєстровані за останні два тижні, тобто з 1 по 15 вересня. Ясна річ , що ми не могли їх враховувати або оцінювати і резервувати кошти у разі їх прийняття" , - сказав Мярковський.

Як повідомлялося, проект державного бюджету на 2014 рік, який був схвалений на засіданні уряду 11 вересня, передбачає інфляцію на рівні 8,3% і зростання ВВП на 3%.

Нагадаємо, за словами співрозмовника "Економічної правди" в Кабміні, міністри ухвалили неіснуючий документ.

Він зазначає, що на засіданні був озвучений набір макроекономічних показників, на основі яких у найкоротші терміни планується написати документ, а сам проект міністри не отримували на руки.

Згідно з Бюджетним кодексом, документ повинен бути внесений до парламенту до 15 вересня року, що передує плановому.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.