Львівські фірми сперечаються з донецькими за гроші від Євро-2012

Понеділок, 5 серпня 2013, 19:34

Підприємці Львівської та Івано-Франківської областей налаштовані пікетувати міжнародний аеропорт "Львів".

Компанії вимагають від донецького генпідрядника розрахунку за роботу при будівництві летовища, пише "Німецька хвиля".

З часу проведення Чемпіонату Європи з футболу минуло більше року, а приватні підприємці, субпідрядники будівництва нового аеропорту у Львові, досі не можуть отримати зароблених грошей.

Генпідрядник "Донецька будівельна компанія", яку свого часу без тендеру визначила держава для будівництва аеропорту, заборгувала виконавцям та постачальникам західного регіону близько п'яти мільйонів гривень.

Саме таку суму вказує в спільній заяві низка львівських підприємців.

Загалом вісім фірм чекають грошей за надані послуги, зазначив бізнесмен Михайло Михальський. Зокрема його компанії, яка допомагала у перевезенні сипучих будівельних матеріалів, надаючи в оренду самоскиди, генпідрядник заборгував понад 700 тисяч гривень, уточнив директор.

Є фірми, заборгованість перед якими сягає й 1,5 мільйона гривень, як то перед "Прикарпатбудтрансом".

"У нас є гарантійні листи генпідрядника, але віддавати кошти ніхто не поспішає, - обурюється Михальський. - На звернення ми отримуємо лише відписки, що держава не розраховується з генпідрядником, тому і для нас немає грошей, але чи це так - невідомо".

Зрештою, каже співрозмовник, генпідрядник далеко не бідна компанія, яка при бажанні може виконати взяті зобов’язання. "А для наших підприємств - це життєво необхідні кошти, бо це зарплати працівників", - додає Михальський.

У своєму зверненні підприємці заявляють, що готові вдатися до акції протесту, аби привернути увагу влади до проблеми. Зокрема працівники фірм готують пікет аеропорту.

Листи звернення скеровано до президента, уряду і навіть до комітету UEFA. Якщо результату не буде, то доведеться йти судовим шляхом, не виключає Михальський.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!