Росія не продовжила Україні квоти на безмитну поставку труб

Вівторок, 16 липня 2013, 15:53

Уряд РФ вирішив не продовжувати на поточне півріччя квоти на безмитну поставку українських труб.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, передає "УНІАН".

Згідно з повідомленням, у вересні 2011 року Україна, Росія, Білорусія і Казахстан підписали угоду, що регулює обсяги безмитних поставок українських труб до країн Митного союзу.

В рамках цієї угоди квота України на поставки труб в РФ в 2011 і 2012 роках становила по 300 тисяч тонн.

Наприкінці грудня минулого року сторони внесли в угоду зміни, згідно з якими квота на безмитні поставки труб до РФ для України була встановлена ​​на період з 1 січня по 30 червня 2013 року в обсязі 120 тисяч тонн, пише видання.

"Мною прийнято рішення не продовжувати дію квот на постачання української трубної продукції в цьому півріччі", - сказав Медведєв на нараді з розвитку металургії.

Прем'єр підкреслив, що треба грамотно використовувати переваги Митного союзу для захисту від недобросовісної конкуренції іноземних виробників. Поставки трубної продукції понад квот обкладаються антидемпінговими митами: на обсадні труби - 18,9%, насосно-компресорні - 19,9%, нафтопровідні - до 37,8%. Загороджувальні мита діють до листопада 2015 року.

Як відомо, українську металургію контролюють: Рінат Ахметов та Вадим Новінський - "Метінвест", Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський - "Приват", Сергій Тарута та група акціонерів через російський ВЭБ - ІСД, Віктор Пінчук - "Інтерпайп".

Також - Костянтин Жеваго - Ferrexpo (Полтавський ГЗК), російська групаEvraz Романа Абрамовича, Лакшмі Міттал - "Arcelor Mittal Кривий Ріг" та група "Донецьксталь" Віктора Нусенкіса.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!