"Регіонали" хочуть втричі збільшити розмір фонду регіонального розвитку

Вівторок, 11 червня 2013, 08:48

У Партії регіонів пропонують збільшити обсяг фінансування фонду регіонального розвитку втричі - з 1% до 3% від доходів загального фонду держбюджету.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Згідно з повідомленням, Фонд регіонального розвитку повинен формуватися в розмірі 3% обсягу загального фонду держбюджету, а не 1%, як це закріплено Бюджетним кодексом.

Така ініціатива міститься в законопроекті № 2271а депутата Владислава Атрошенка (Партія регіонів), пише видання.

Реклама:

ФРР вперше був створений в рамках держбюджету в 2012 році з метою фінансування програм соціально-економічного розвитку регіонів, заходів з подолання їх депресивності, інвестиційних проектів.

Проте фінансування не проводилося в повному обсязі. Замість 3,2 млрд гривень (у 2012 році) і 3,15 млрд гривень (у 2013 році) на ці цілі було закладено 1,6 млрд гривень і 0,99 млрд гривень відповідно.

Як зазначає експерт з питань бюджету Асоціації міст України Олександр Слобожан, навіть передбачені 1,6 млрд гривень не були видані в повному обсязі. Регіони отримали всього 60%.

"За поточний рік даних поки немає, це закрита інформація казначейства, але я не думаю, що ситуація істотно зміниться", - говорить Слобожан.

Як пише видання, з пояснювальної записки до законопроекту випливає, що норма про 3% стала наслідком розрахунків реальної мінімальної потреби місцевих органів влади у засобах ФРР, яка перевищує 12,5 млрд гривень.

При цьому він пропонує зобов'язати Кабмін погоджувати рішення про розподіл коштів фонду з парламентським комітетом з питань бюджету.

Нагадаємо, що в Бюджетному кодексі визначено механізм розподілу коштів залежно від чисельності населення та рівня соціально-економічного розвитку регіону.

У бюджетному комітеті підтримують ідею збільшення фінансування регіонів.

"Чим більше коштів, тим краще, - погоджується голова підкомітету з питань місцевих бюджетів Костянтин Павлов (Партія регіонів). - Однак спочатку необхідно знайти джерела фінансування. Якщо кудись додати, то звідкись треба забрати, оскільки профіцит бюджету не спостерігається".

На його думку, краще поки відпрацювати нинішній механізм ФРР, оцінивши його ефективність.

Такж, мери міст підтримують ініціативу, але сумніваються в джерелах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!