Кількість інвесторів, що хочуть вкладати гроші в Україну, зменшується

Понеділок, 8 квітня 2013, 20:03

Кількість інвесторів, охочих вкладати в Україну кошти, стрімко зменшується, зокрема через зростання рівня корупції.

Про це заявив Андре Куусвек в інтерв’ю "Українському тижню", директор із розвитку фінансування в національних валютах та місцевих ринків капіталу Європейського банку реконструкції та розвитку.

"Інвестиційні умови торік були настільки несприятливими, що в галузі виробництва в Україні ЄБРР уклав кошти лише в один проект (10 мільйонів доларів харківському виробнику рекламної продукції UBC Promo). Це неймовірно! Україна! 45 мільйонів людей, гігантська територія!", - сказав Куусвек.

"Але кількість інвесторів, охочих вкладати тут кошти, стрімко зменшується, зокрема через зростання рівня корупції", – додав він.

За словами експерта, інвестиційний клімат залежить від таких критеріїв, як потенціал країни, макроекономічна та фінансова стабільність, а також реальні операції в її економіці.

"З огляду на ці три пункти Україна має потенціал: велика країна з добрими можливостями в таких галузях, як металургія, аграрна промисловість тощо. Але їй бракує макроекономічної стабільності, яка є в багатьох інших державах зі схожими даними", – вважає Куусвек.

Економіст відзначає, що Україна піднялась у рейтингу Світового банку Doing Business 2012 року на дев’ять сходинок. Проте, за його словами, все одно на цій шкалі Україна перебуває поміж високоризиковими країнами Азії та Африки.

"Ми бачили певний прогрес на шляху втілення деяких реформ у 2011-му, одначе 2012-й був утраченим роком. Зокрема, через вибори. Тож буду здивований, якщо за підсумками 2013-го ваша держава підніметься в рейтингу", - заявив Куусвек.

"Бюрократія і тиск на реальний сектор, корупція та складні закони є ненормальними в сенсі розвитку і створюють очевидні для інвесторів проблеми, які заважають поліпшити бізнес-клімат", – резюмує експерт.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!