Створення фінполіціі загрожує зростанням корупції - експерти

Неділя, 7 квітня 2013, 11:23

Централізація функцій по боротьбі з економічними злочинами в одну структуру може спровокувати зростання корупції.

Про це стверджують експерти, коментуючи ідею про створення фінансової поліції, пише ZN.UA.

Як пише видання, на сьогодні в Україні з економічними злочинцями "воюють" Департамент боротьби з економічними злочинами МВС, і Управління по боротьбі з організованою злочинністю того ж міністерства, і податкова міліція, і підрозділ контррозвідувального забезпечення економіки СБУ, і управління "К" СБУ , Держфінмоніторинг, і Держфінінспекція.

Як звертає увагу екс-голова Держфінпослуг Віктор Суслов, дублювання функцій різних правоохоронних органів може приносити державі і суспільству певну користь. Адже такий статус-кво в умовах децентралізованої системи ускладнює життя злочинцям, оскільки для них домовитися абсолютно з усіма відомствами проблематично.

"Якщо вибудувати вертикаль, система не буде давати збоїв. Тоді все буде чітко - кого можна, а кого не можна чіпати. І тоді ситуація в країні з корупцією буде значно гірше", - прогнозує Суслов.

Аналізуючи ризики створення в Україні моноструктури по боротьбі з економічною злочинністю, експерти та окремі представники держорганів, які можуть потрапити в "плавильний котел", вказують на недоцільність об'єднання правоохоронних функцій і функцій контролю, що в підсумку може зробити єдиний орган некерованим.

"У цьому випадку виникає загроза того, що втратиться контроль між органами. Якщо, скажімо, зараз фінансова інспекція проводить ревізії, то за нами здійснюють нагляд правоохоронних органів щодо правильності зроблених висновків. Ми ж, у свою чергу, коли передаємо ці матеріали до правоохоронних органів і не погоджуємося з їх висновком про відсутність злочину, можемо в установленому порядку оскаржити таке рішення", - відзначає директор департаменту організаційної роботи Держфінінспекції Сергій Чернуцький.

Народний депутат Сергій Терьохін зазначає, що не цілком доречно і неприпустимо з точки зору міжнародних стандартів передавати в єдиний орган функцію боротьби з відмиванням "брудних" грошей.

"Усі міжнародні документи, прийняті під егідою FATF, забороняють займатися органам фінансового контролю збором податків, оскільки це абсолютно неспівстані функції. Якщо всі функції опиняться під одним дахом, буде каша. Повірте FATF", - зазначає парламентарій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!