Арбузов каже, що Україна може замінити імпорт майже у всіх галузях

П'ятниця, 5 квітня 2013, 18:28

В України є передумови для реалізації програми імпортозаміщення практично у всіх галузях.

Про це заявив перший-віце прем'єр Сергій Арбузов в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

"Це велика комплексна програма, покликана замінити товари, які завозять з-за кордону, продукцією вітчизняного виробництва. І у нашої країни є передумови для її реалізації практично у всіх галузях. Навіть у такій складній, як енергетика, де частка імпорту дуже висока. Тож для нас як ніколи важливо реалізувати масштабні проекти зі збільшення власного видобутку енергоносіїв - зокрема, сланцевого газу", - заявив Арбузов.

Крім того, він зазначив, що в України є високі шанси замінити зарубіжну продукцію і в інших галузях.

"Можна навести приклад щодо інших секторів економіки. Наприклад, державні програми стимулювання покупки авіаперевізниками вітчизняних літаків за лізинговими схемами дозволять не тільки наростити обсяг виробництва повітряних суден, а й зберегти майже 5 тисяч робочих місць в авіаційній і суміжних видах промисловості. Якщо ми зорієнтуємо залізничний сектор на придбання українських вантажних вагонів, то дамо відповідній області замовлень на понад 700 млн доларів, а також забезпечимо потребу у вантажних перевезеннях із загальним прогнозним економічним ефектом понад 2 млрд гривень на рік", - сказав віце-прем'єр.

За його словами, у сфері сільського господарства в рамках програми імпортозаміщення важливо зацікавити вітчизняних виробників нарощувати виробництво і продавати свою продукцію всередині країни.

"Ще показовіша ситуація в сільському господарстві. Україна - житниця Європи, але при цьому жителі країни часто купують імпортні продукти харчування. Потрібно зацікавити вітчизняних виробників нарощувати виробництво, продавати свою продукцію всередині країни. А це і програми розвитку оптової торгівлі продукцією АПК, і проекти залучення інвестицій в конкретний сектор, і інші заходи, спрямовані на підтримку вітчизняного виробника", - заявив чиновник.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!