За три дні овочі "борщового набору" подорожчали на 33%

П'ятниця, 12 квітня 2013, 11:39

В Україні продовжується різке сезонне зростання цін на овочі "борщового набору".

Тільки за перші три дні поточного тижня (з 8 по 10 квітня 2013 року) оптові ціни на овочі "борщового набору" і картоплю зросли в середньому на 33%, передає "АПК-Інформ: овочі і фрукти".

Аналітики пов'язують це зі скороченням запасів овочів і картоплі високої якості в сховищах при високому експортному попиті на них.

Експерти також відзначають, що заяви про відсутність на ринку ранньої продукції, що нібито стимулює зростання цін на овочі "борщового набору", не відповідають дійсності, так як рання продукція ніколи не робить істотного впливу на ціни торішньої до середини травня - початку червня.

"Стрімкість зростання цін на овочі "борщового набору" і картоплю на цьому тижні здивувала навіть самих фермерів. При цьому швидше за інших зростали ціни на картоплю і столовий буряк, які подорожчали за перші три дні поточного тижня на 40%", - зазначила експерт Тетяна Гетьман.

Морква подорожчала за перші три дні тижня на 33%, цибуля ріпчаста - на 27%, а капуста - на 20%.

Таким чином, найдешевшими в "борщовому наборі" залишаються капуста і цибуля. Проте передумови для деякого зростання цін на них найближчим часом також є. Морква в середньому в 3-3,5 раза дорожче, ніж капуста і цибуля, тому вона залишається найдорожчим овочем в наборі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!