В Україні можуть зникнути всі ЖЕКи

Субота, 23 лютого 2013, 11:22

ЖЕКи скоро замінять управительськими компаніями, будинки матимуть краще облуговування, а двірники із сантехніками - високі зарплати.

Такі райдужні перспективи малював перший заступник столичного голови Олександр Мазурчак - журналістці, яка влаштувалась на роботу заступником керівника одного з київських ЖЕКів, йдеться у сюжеті ТСН.

Чиновник, що опікується у КМДА житлово-комунальним господарством, намалював таку схему: мешканці будинку сходяться на збори і обирають правління; правління наймає управительську компанію, яка наймає субпідрядників, а вже вони обслуговуватимуть будинок; нікому нічого не навязуватимуть, усі все обиратимуть по-чесному - через тендер.

"Ця управляюча компанія рахує, як краще зробити так, щоб надати послуги і при цьому зекономити гроші", - додав Мазурчак.

Наприклад, двірників можуть попросити топтати сміття, щоб більше влазило. Тоді його рідше вивозитимуть, а зекономлені гроші підуть у зарплату двірника.

"Приблизно за такою ж схемою давно живуть у Німеччині. От тільки тут чітко розмежоване своє і спільне. Все, що в квартирі, - ремонтує власник, решту - адміністрація будинку", - йдеться у сюжеті.

Журналісти зазначили, що в Україні нещодавно вже запустили одну управлінську компанію у якості пілотного варіанту та поки що спостерігають.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!