Ринок споживкредитування оживе не раніше 2015 року - банкіри

Середа, 20 лютого 2013, 20:43

Обсяг ринку споживчого кредитування в Україні може повернутися на докризовий рівень не раніше, ніж за два роки.

Про це заявили банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"Відновлення обсягів кредитування населення до рівня 2008 року є перспективою кількох найближчих років - за останні чотири роки банківський портфель кредитів населенню скоротився на 33%", - сказав директор департаменту продуктів для приватних клієнтів Райффайзен Банку Аваль Євген Дем'янов.

Начальник управління кредитних продуктів Укрсоцбанку Микола Гук озвучив менш оптимістичний прогноз.

"Важко прогнозувати, коли саме обсяг ринку споживчого кредитування може повернутися на докризовий рівень. Вважаю, не раніше, ніж через п'ять років", - сказав він.

Начальник управління споживчого кредитування фізичних осіб Укрінбанку Ірина Жук, у свою чергу, вважає, що у 2013 році триватиме тенденція попередніх двох років - зростання обсягів споживчого кредитування готівкою та кількості банків, що пропонують цю послугу.

"Оскільки іпотека, кредити під заставу нерухомості та автокредити перебувають у дрейфі, у 2013 році очікується подальше зростання ринку споживчого кредитування", - сказала вона.

Заступник голови правління, директор роздрібного банку ВіЕйБі банку (VAB Банк) Антон Шаперенков, зі свого боку, зазначив, що ринок споживчого кредитування цього року буде обмежений обсягом ліквідності банківської системи та можливостями банку приймати підвищений рівень ризику за такими кредитами порівняно із заставним кредитуванням.

"На мій погляд, обсяги споживчого кредитування у 2013 році збережуться на рівні 2012-го, але профіль клієнта, який кредитуватиметься у 2013-му, буде якісно відрізнятися від минулого року в негативний бік, це пов'язано зі зниженням рівня доходів населення", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!